ח"כ איציק שמולי, יו"ר סיעת העבודה, אמר היום (ראשון) ב-103FM כי חוסן לישראל היא מפלגה של "מנזר שתקנים בפעימה הראשונה וסתירות פנימיות בפעימה השנייה". בראיון לאראל סג"ל וד"ר גדי טאוב, ח"כ שמולי התייחס למצבה של מפלגת העבודה, שכרגע עומדת בסקרים על חמישה מנדטים בלבד, ולבחירות המקדימות שיתקיימו בה מחר. 
"חלק מהסיבות קשורות לדברים שקרו בתוך מפלגת העבודה. סכסוכים פנימיים לא עושים חשק להתקרב", אמר. "בנוסף יש פוליטיקה שמשתנה לנו מול העיניים. זו פוליטיקה בה אדם בודד מקבל 16 מנדטים עוד לפני שפתח את הפה. מפלגה של מנזר שתקנים בפעימה הראשונה וסתירות פנימיות בפעימה השנייה, שנמצאת בתנופה למרות שלא אומרת שום דבר משמעותי. כנראה שאנחנו נמצאים בעידן פוליטי אחר ומפלגת העבודה צריכה להתאים את עצמה מבלי לוותר על האידאולוגיה שלה".
 
"המצב של המפלגה שלי הוא לא מהמשופרים וברור שהיינו רוצים להיות במקום אחר אך אני חושב שדווקא בגלל המצב הזה - לפריימריז יש משמעות אדירה", הוסיף ח"כ שמולי. "הנבחרת שתיבחר היא חלון הראווה של מפלגת העבודה. הייתה לנו נבחרת מצוינת בכנסת הזו ואני מקווה שיהיה כך גם בכנסת הבאה. זו יכולה להוות נקודת מפנה".


כשנשאל מדוע הבייס של העבודה הולך אחרי בני גנץ, השיב: "זו לא תופעה חדשה. הבעיה של מפלגת העבודה היא לא הליכוד, זו תנועה שקוראת לעצמה ליברלית אך מתנכלת לעיקרון השוויון ומסמנת אנשים כבוגדים. הדרך של מפלגת העבודה היא מאוד ברורה. לנו, לעומת מפלגתו של בני גנץ, שהוא אדם ראוי וטוב שנכנס לפוליטיקה, אין את הפריבילגיה לעלות על המגרש עם האמירה שאין דבר כזה ימין ושמאל".
יו"ר סיעת העבודה הסביר על כיוונה של המפלגה: "בצד המדיני- הביטחוני, שמירה על עקרונות הביטחון ואי התפשרות על נכונות לפשרה מדינית כדי להבטיח ישראל יהודית ודמוקרטית. מבחינה כלכלית - אנחנו מאמינים בכלכלה רחבה, שהאחריות של המדינה היא לא לערוב רק לקיום הפיזי של אדם אלא גם לדאוג לו דרך שירותים חברתיים נאותים ומבוססים במקום שוק עבודה קפיטליסטי".
ח"כ שמולי אמר כי פשרה מדינית עם הפלסטינים נועדה לשמור על רוב יהודי במדינה. "גם הפלסטינים הרוויחו ביושר חלק גדול מהחשדנות ומהפקפוק שיש לעם הישראלי כלפיהם", אמר חבר הכנסת. "בסוף היפרדות מהפלסטינים היא לא פרס לאבו מאזן אלא פרס לדור שלי כדי שלא נחיה במציאות בה ישראל נאבקת על רוב יהודי".
איציק שמולי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90  איציק שמולי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90