אמש הודיעה מפלגת חוסן לישראל-תל"ם על הצטרפותו של יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, לרשימת המפלגה לכנסת. ח"כ איתן כבל ממפלגת העבודה, שהתמודד מול ניסנקורן בבחירות ליו"ר ההסתדרות בעבר, תקף את החלטתו להצטרף לפוליטיקה ואמר בתכנית "איפה הכסף" ב-103FM כי "הוא החליט ללכת לאיפה שהשמנת נמצאת נכון לרגע זה". "כששלי התמודדה ותמכתי בה מול ניסנקורן, אחת הטענות שלו כלפיה היו שכל שהיא רוצה זה לראות בהסתדרות מקפצה אישית, ושהעובדים כלל לא מעניינים אותה. הסתבר שהפוסל במומו פוסל", אמר כבל. היה ברור לכולנו שיחסיו של ניסנקורן לשר האוצר הם מאוד מיוחדים. שר האוצר הלך לקראתו ולקראת העובדים בלב רחב מאוד. כנראה שהוא זיהה את החולשה של כחלון בסקרים, והחליט ללכת לאיפה שהשמנת נמצאת נכון לרגע זה"."זה מביש מאוד והתנהגות לא חברית", המשיך כבל. "במידה מסוימת הסתבר שהוא יכול להיות דיקן בפקולטה ללכלוך. בימים שהיינו בתהליך של פריימריז הוא ידע שהוא לא חלק מהמשחק של מפלגת העבודה ולמרות זאת המשיך בצורה צינית לנצל את כוחו לפגוע בי ובשלי. קשה לי לקבל את זה".בפריימריז האחרונים שלי יחימוביץ' הגיעה למקום הרביעי והביעה חשש שניסנקורן יעשה עמה חשבונות. נראה שאיתך זה ממש עבד לו.


"נכון. ההסתדרות רובה ככולה פעלה באופן מאוד מאורגן. התלונה שלי היא לא על העובדה שהם התנהלו בצורה מאורגנת, אלא שניסנקורן הוביל את הדברים בצורה 'נכלולית'. למרות שידע שאינו חלק ממפלגת העבודה הוא המשיך לשחק את המשחק. הבנתי שהוא פרסם שהוא יוצא לחופשה ללא תשלום, מה זאת אומרת לצאת לחופשה שכזו בגוף השני בחשיבותו בארץ?". ניסנקורן. צילום: אבשלום ששוני


כמה נזק לדעתך נגרם למפלגת העבודה מפרישתו של יו"ר ההסתדרות, ועזיבת המנגנון של ההסתדרות את מפלגת העבודה?
"אני לא רוצה לאכזב את בני גנץ, אך יש הרבה אגדות שסובבות סביב ההסתדרות וכוחה הארגוני. כללי המשחק שונים לחלוטין בין הבחירות בהסתדרות לבחירות הכלליות. שנים שמצביעי ההסתדרות אינם מצביעי העבודה. חלק גדול מהם הם מצביעי ימין. האגדה שכל העובדים גולשים מההרים למשרדו של בני גנץ היא קשקוש גמור".אולי ההסתדרות איבדה מכוחה? ניסנקורן לא הוכיח את עצמו במאבק יוצא דופן עבור העובדים.
"ההסתדרות חשובה מתמיד דווקא בעת הזו כשנראה שהכל בסדר. אבדן הביטחון התעסוקתי הוא הנושא הדרמטי ביותר בתקופתנו. דווקא בעת הזו מצופה מההסתדרות להפגין כוח ועוצמה ולא לדאוג לכוחות כאלה ואחרים שיכולים להשפיע על היו"ר".מה לגבי ועדת הטייקונים שעבדת עליה כל כך קשה?
"בעזרת השם עוד לפני הבחירות ייצא דו"ח מפורט".