אנשי עוצמה יהודית פנו השבוע לעורך הדין יורם שפטל והציעו לו לעמוד בראשות המפלגה במערכת הבחירות לכנסת. שפטל הגיב הבוקר (שלישי) לפרסומים ואמר לאילה חסון ב-103FM כי הוא מאשר אותם. "אני מאשר שהייתה פנייה אליי ממפלגת עוצמה יהודית לרוץ בראשות הרשימה. לאחר התלבטות אמרתי שאני עוד מתלבט ולא ודוחה על הסף את הפנייה. מעבר לכך, עם כל הרצון הטוב אני לא מתכוון לומר דבר לגבי מה שעומד לקרות. דבר אחד ברור. ביום חמישי בעשר בערב נדע את התשובה", אמר שפטל.

מה יגרום לך להחליט בעד או נגד?
"אני לא מעוניין לשתף, בעיני זה חרטוטים".

מבחינת אידיאולוגית אתה מרגיש שזה המקום הנכון לך?
"אני לא הולך להיכנס לעניין הזה. אני כן יכול לומר שבהחלט עוצמה יהודית היא חלק מהמשפחה הלאומית".

אתה לא מודאג מהפיצול בימין?
"אני אומר כל הזמן שאני נדהם מההתנשאות, הסנוביזם והאליטיזם ששומעים כל הזמן מכיוון הבית היהודי והאיחוד הלאומי לגבי אנשי עוצמה יהודית, כאילו שמדובר באספסוף. זו הסיבה האחת אם לא יהיה איחוד. על זה אני מוחה כבר שבועות מאז שברור שחובה שיהיה איחוד בין עוצמה יהודית, אלי ישי, האיחוד הלאומי והבית היהודי. מה שעומד על כף המאזניים זה 7-9 מושבים בכנסת או חס וחלילה – אפס. שמעתי את אנשי הרשימה המשותפת אומרים שהם לא יהיו כהניסיטים. אף אחד לא ביקש מהם להיות כהניסט כי מדובר בבלוק טכני. הקשקוש בו לא רוצים להיות עם אנשי כהנא הוא הבל והתנשאות אין סופית. אף אחד לא מדבר על חתונה או משהו מעבר לבלוק טכני. ברור לגמרי שבערב הכרזת התוצאות כל אחד רשאי ללכת לדרכו".
 
עו"ד שפטל מי יוצר את הטענה שהימין יפסיד את השלטון בגלל הדבר הזה?
"אם האיחוד הזה לא יתקיים, ואני יודע את הדרישות הצנועות של עוצמה יהודית לצורך האיחוד, חד משמעית הרשימה המשותפת של האיחוד הלאומי והבית היהודי אחראית למצב שיכול להיות אסוני. אין לנו, למחנה הלאומי, 8-9 מושבים לאבד".
 

מי שחולל את כל הדבר הזה הם בנט ושקד עם המהלך שלהם?
"ממש לא. המהלך של בנט ושקד הוא מצוין. הם הולכים לקבל בין 8-9 מושבים בכנסת ולבית היהודי עם האיחוד הלאומי יש סיכוי לעבור את אחוז החסימה כך שכבר מדובר ב-12 מנדטים במקום 8 שהיו קודם. המהלך של הימין החדש הוא מזהיר ועומד להגדיל את  סך כל המושבים של המחנה הלאומי. הבית היהודי אחרי האיחוד יכול לעבור את אחוז החסימה אך זה לא בטוח. יש להגדיל את המחנה מ-8 מושבים בכנסת הנוכחית ל-16-18 מושבים. זה מה שעומד על כף המאזניים. אני שומע שמה שמפריע לאיחוד זה הזזת הגברת יפעת ארליך ממקום 5 ל-6, זה חשוב יותר לבית היהודי מאשר לסכן שמונה מושבים בכנסת? מדובר בטירוף המערכות בהתגלמותו".
 
היית מוכן להיות שר המשפטים?
"רק פוליטיקאי דה לה שמאטע מחלק את עור הדוב לפני שהוא צד אותו. אני רוצה לדאוג שלא ילכו שמונה, אולי תשעה, מושבים בכנסת למחנה הלאומי".
דעתך על לפיד וגנץ שמסיימים להרכיב את הרשימות שלהם?"

עוד הוסיף בנוגע ליו"ר חוסן לישראל בני גנץ: "גנץ הופך להיות הבדיחה של הבחירות האלה. רמז נוסף ועבה לכך הוא הנאום המגוחך שהיה בחדר צדדי בו העתיק באופן מביש ציטוטים שלמים מנאומי נתניהו. בכל מקרה את האנגלית של נתניהו הוא לא יכול להעתיק".

הוא בכל זאת היה רמטכ"ל בישראל, יש לו כמה זכויות.
"הוא היה רמטכ"ל אך ציינתי ב'מעריב' שכל תפקיד שהוא עשה היה כישלון מונומנטאלי. אפנה את המאזינים לקרוא את שכתבתי לפני כשבועיים. היום התקווה הלבנה היא גנץ. תקווה לבנה בדימוס היא בכלל לא רלוונטית".

וציפי לבני שנפרדה אתמול מהפוליטיקה כשהבינה שאם היא תתמודד היא תפגע בגוש?
"הגברת לבני רצתה לחסוך מעצמה את הביזיון של פרסום תוצאות הבחירות כשהיא מקבלת רבע אחוז ולכן היא פרשה. היא לא גוזלת שום קולות ממחנה השמאל כי אין לה קולות, 12 אלף מצביעים, ולכן היא פרשה, כדי למנוע את הביזיון הנורא בליל פרסום התוצאות. היא חוזרת על דבריה שקודם המדינה, אחר המפלגה ואז היא. בדיוק ההיפך הוא הנכון, קודם היא, אחר המפלגה ובסוף המדינה, אותה היא רוצה לחלק לאויב הערבי".

מילה לסיום על נתניהו?
"אני מאחל שהוא יהיה ראש ממשלה עד נובמבר 2023".
 
כזכור, למרות מאמציו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, נראה כי הסיכויים לאיחוד בימין הולכים ופוחתים. נתניהו זימן אתמול לשיחה את ראשי הבית היהודי והאיחוד הלאומי, רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ', בניסיון לשכנעם להתגמש במשא ומתן לאיחוד עם מפלגת הימין הקיצוני עוצמה יהודית. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי סמוטריץ' מסרב להגיע לפגישה, ועושה רושם כי הסיכוי למיזוג בין הרשימות פוחת משמעותית.