השדולה הפרו-ישראלית בארצות הברית, איפא"ק, גינתה הערב (שישי) את מפלגת עוצמה יהודית. ההודעה צירפה אותם לרשימת הארגונים היהודים הדוחים את פעילות מפלגת הימין הקיצוני. בהודעה מטעם השדולה נמסר: "אנו מסכימים עם אנשי הוועדה היהודית-אמריקנית (AJC), יש לנו מדיניות ארוכת שנים שבמסגרתה לא ניפגש עם אנשי המפלגה הגזענית הזו, שראוי לגנותה".
מוקדם יותר השבוע, מרכז הבית היהודי אישר את הסכם האיחוד עם מפלגת הימין הקיצוני עוצמה יהודית. ההחלטה התקבלה ברוב של מאות תומכים מול 10 מתנגדים. גם מרכז האיחוד הלאומי אישר את ההסכם. ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר ליו״ר הבית היהודי הרב רפי פרץ וליו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' לאחר האישור, בירך אותם על אישור ההסכם וסיכם איתם על חתימת הסכם עודפים בין הליכוד למפלגת הימין המאוחדת.
לפני אישור ההסכם, פעילים במפלגת הבית היהודי כינסו מסיבת עיתונאים בנוגע לשילוב עוצמה יהודית ברשימת הבית היהודי לכנסת ה-21. הפעילים הביעו את דאגתם משילוב ראשי עוצמה יהודית ברשימת המפלגה לכנסת ומתחו ביקורת על היו"ר רפי פרץ. יפעת ארליך, המשובצת במקום השישי ברשימת הבית היהודי-האיחוד הלאומי לכנסת, אמרה במסיבת העיתונאים: "לא יכול להיות שהמתונים יותר נדחקים, לא יכול להיות שהנשים נדחקות. אנחנו מקווים מאוד שהדברים ישקלו כמו שצריך".

על פי עיקרי ההסכם שנחתם נתניהו התחייב לשריין את מקום 28 ברשימת הליכוד לנציג הבית היהודי - האיחוד הלאומי, כשלאחר הבחירות יועבר הנציג למפלגה המאוחדת. בנוסף, ראש הממשלה התחייב למסור למפלגה המאוחדת שני תפקידי שרים משמעותיים ושוויים בממשלתו. עוד סוכם כי במהלך מערכת הבחירות המפלגות לא יתקפו זו את זו אלא יחזקו זו את זו לטובת ניצחון הימין.