סוף עידן ה"פייק סקרים"? לאחר דרישתו של יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן והצהרתו על כך שיילחם בתופעה, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית חנן מלצר זימן את נציגי חברות הסלולר בישראל לדיון ביום ראשון בנוגע ל"סקרים האנונימיים". ישראל ביתנו, שמכנה את הסקרים האלה "פייק סקרים", לא לבד במערכה, וגם מפלגות נוספות הודרו מאותם סקרים שהופצו בהודעות אסמס אנונימיות, ביניהן מפלגת גשר בראשותה של אורלי לוי אבקסיס, מפלגת מגן של גל הירש ומפלגת זהות של משה פייגלין.

מסמך מטעם ועדת הבחירות המרכזית בנוגע ל"פייק סקרים" by Anonymous Gps2yMX4Ay on Scribd

 

כזכור, מפלגת ישראל ביתנו מסרה תגובה לפני כשבוע כי היא מתכוונת להגיש עתירה לוועדת הבחירות כנגד הפצת סקרים שאינם כוללים את המפלגה כאחת האפשרויות לבחירה. "בימים האחרונים מוצף הציבור בישראל בהודעות המזמינות להשתתף בסקר בחירות, מבלי שמפלגת 'ישראל ביתנו' מוזכרת כאחת האפשרויות לבחירה. ההודעות נשלחות בין היתר מהמספר 052-9999682 ומגיעות בתפוצה רחבה לאזרחים רבים. מפלגת 'ישראל ביתנו' קיבלה פניות רבות מהציבור שתוהה מדוע המפלגה אינה מיוצגת בסקר שמפיציו מעידים עליו כסקר מהימן הבוחן את המצב הפוליטי בישראל טרם הבחירות".

סקר בלי גשר, זהות ומגן. צילום מסך


"הדרת המפלגה מהסקר מעוותת את המציאות בקרב המצביעים הפוטנציאליים במדינת ישראל ומשום כך תגיש מפלגת 'ישראל ביתנו' עתירה לוועדת הבחירות המרכזית במטרה לבדוק מי עומד מאחורי הפצת הסקר הפיקטיבי הנוכחי ולמנוע מקרים דומים בעתיד. המפלגה דורשת מוועדת הבחירות להתערב בפעילות זו שמעוותת את השקיפות ולאסור על הפצת סקרים שבהם לא מופיעות כלל המפלגות", נמסר עוד מהמפלגה.