מפלגת "הליכוד" הגיבה לטענותיו של הרמטכ"ל לשעבר ואחד מראשי "כחול לבן" בני גנץ, לפיהן נתניהו והליכוד קשורים לפרסום על פריצת המודיעין האיראני למכשיר הטלפון הסלולרי שלו, כפי שעלו היום (שישי) בדבריו בנאומו בנחל עוז הסמוך לגדר המערכת. "ראש הממשלה והליכוד לא קשורים לפרסומים בעניינו של גנץ בשום צורה. לעומת זאת, גנץ שעומד ליד הגדר ואומר שצריך להיות יותר תקיפים, תמך בהסכם הגרעין המסוכן עם איראן והשתתף באירוע לזכר 1,000 מחבלי חמאס שנהרגו במבצע 'צוק איתן'. זה מראה לא רק על שיקול הדעת הלקוי שלו, אלא גם על כמה שהוא חלש".

מפלגת כחול לבן התייחסה להכחשתה של מפלגת הליכוד את טענותיו של גנץ, ואמרה כי "נתניהו משתפר. שלושה שקרים בהודעה של 36 מילים זה שיא חדש. אחד, הוא כן עומד מאחורי הפרסומים על הטלפון. שתיים, גנץ לא תמך בהסכם הגרעין, הוא היה אז בכלל במדים. שלוש, הוא לא היה באזכרה למחבלים (וגם לא שחרר 1,027 מחבלים כמו שעשה נתניהו בעסקת שליט). 

זמן קצר לאחר נאומו של גנץ בגבול הרצועה, יאיר לפיד, אחד מראשי מפלגת "כחול לבן",  התייחס לפריצת המודיעין האיראני למכשיר הטלפון הסלולרי של גנץ והאשים את הליכוד: "השימוש של נתניהו בחומרים ביטחוניים רגישים בשביל לנסות להכפיש את בני גנץ מוכיח שהוא מפחד ממנו. הוא מפחד בצדק".

יאיר לפיד. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90יאיר לפיד. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

כזכור, מוקדם יותר היום מסר גנץ  הצהרה ביטחונית בקיבוץ נחל עוז הסמוך לגדר המערכת, בעקבות אירועי ירי הרקטות ביממה האחרונה והדיווח על פריצת המודיעין האיראני למכשיר הסלולרי שלו.

הרמטכ"ל לשעבר התייחס למצב הביטחוני המתוח בעקבות ירי הרקטות לגוש דן אמש וליישובי עוטף עזה ולשדרות הבוקר, ואמר כי "זאת הפעם השנייה שאני ביישובי העוטף השבוע והפעם השנייה שאני מגיע על רקע של הסלמה פוטנציאלית. מה שאנחנו רואים מול העיניים בשבועות האחרונים וביממה האחרונה זה אובדן ההרתעה של מדינת ישראל. הרתעה שחוקה, שקובעת את סדר היום".

גנץ המשיך: "חייבים להחזיר את היוזמה לידיים, את המדיניות הקשוחה ובאופן שבו חמאס ירצה לחזור לשקט מוחלט כמו אחרי 'צוק איתן'. אחרי זה לא מבזבזים שלוש שנים וחצי ולא עושים כלום, אלא פונים לאפיקים אחרים. קודם כל שקט, שקט בעוטף בשביל התושבים שמפתחים את המקום, ומצפים לשקט. זה נכון לקרית גת ולתל אביב ולכל מקום במדינת ישראל. צריך דחוף לחזור למקום הזה".

עוד אמר גנץ, כי "אתם יודעים טוב בדיוק כמוני שאנחנו נמצאים בסיפור של אירוע ביטחוני מתמשך, ובאירוע כזה פתאום מישהו מוציא סיפור פוליטי רכילותי הזוי לחלוטין. מה שהיה לי להגיד, מסרתי. אני לא הולך למקום של הרכילות הזאת. זה חשוב, יש כאן שני אירועים גדולים ולא לטשטש את זה. יש לנו מאבק על אתיקה דמוקרטית ועל הבית. השני לא קורה. גנץ זה לא הסיפור, אין שם שום איום עליי, או משהו ביטחוני. אין למה להתייחס לזה. יש פה בעיה יותר חמורה מהטלפון של בני גנץ. הפעילות שהמצרים עושים היא מאוד חשובה. הם שותפים, שכנים ויש לנו הסכם שלום איתם ודרך ביטחונית משותפת. שקט צריך להיענות בשקט, בינתיים מזוודות נכנסות וטילים חוזרים. לא אשרוף מקורות ושאר שותפיי להנהגה לא קשורים לזה".

"אני לא חשוף לחומר המודיעיני וטוב שכך, אני סומך על צה"ל", אמר הרמטכ"ל לשעבר. "אם פוגעים בביטחון ובריבונות שלנו ניתן להגיב ככל שרק נרצה. שיהיה ברור לאן אני הולך. נכנסתי לפוליטיקה כדי לשרת את מדינת ישראל, אני יודע שאני משלם מחיר כבד ואשלם מחיר עוד יותר כבד כי האנשים שאני משחק איתם, הם אנשים שהערכים שלהם בריצפה במקום הכי נמוך, אבל ישראל יותר חשובה, אני עושה זאת בשביל הילדים שלי ושלכם".

לסיום אמר, "אני חוזר ומדגיש שלא היה איום ביטחוני, אין שם חומר ביטחוני, אני לא נתון לסחיטה בשום פנים ואופן. לגבי הסוגיה הביטחונית, מישהו עושה לכם ספין, הופך את הבעיה הגדולה ללא קיימת. נתניהו צריך לעמוד מאחורי הדברים שלו ולא בהססנות, לטובת אנשים שחיים פה ושם. שבת שלום".