מפלגת כחול לבן פנתה ל יועץ המשפטי ד"ר אביחי מנדלבליט בבקשה "להורות על בדיקה דחופה" במטרה לגלות מי עומדים מאחורי פרסום "הפריצה האיראנית" למכשיר הטלפון הסלולרי של המועמד לראשות הממשלה בני גנץ. בפנייה נטען כי העקבות מובילים "ללשכה מסוימת מאוד בירושלים". מיכאל ביטון, המועמד לכנסת מטעם כחול לבן, התייחס בתוכניתה של אילה חסון ב-103FM לדברים ותקף בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו."זה סך הכל עוד ספין ונושא תפל מבית מדרשו של בנימין נתניהו. זה המשך ישיר להכפשות על חלל צה"ל מדחת יוסף, הפגיעה ברעייתו של בני גנץ ועוד. לדעתי בשלושת השבועות הקרובים אנחנו צפויים לעוד שקרים, עוד שיסויים ועוד הסתה".בן כספית, שלא חשוד כמעריץ של נתניהו, סבור שההדלפה יצאה מסביבתו של גנץ.


"גנץ פנה ליועץ המשפטי וביקש לבדוק מי הדליף. בשעה שאנחנו מדברים על הטלפון של בני גנץ הציבור שומע אותנו בזמן שהוא סובל מהפקקים, מחכה שעות במיון וממתין חצי שנה לרופא מומחה".ולכן הם רוצים לדעת מי יחזיק את ההגה. כשאתה רוצה לתת את המפתחות אתה רוצה לדעת על האיש כמה שיותר פרטים ולהבין אם אפשר לסמוך על שיקול הדעת של אותו אדם.
"נסכם את סוגיית הטלפון והפריצה. השב"כ עדכן את הרמטכ"ל על הפריצה והדברים נשמרו בדיסקרטיות. השאלה היא מי הופך את זה לספין, שיסוי והסתה ועוד לבסוף מפרסם כותרת מדומיינת על כך שהאיראנים בעד גנץ. לך, לי ולאזרחים יש את האחריות לחזור לשיח על הנושאים האמיתיים. למצב בעזה, ל-500 הטילים שלא קיבלו מענה, ל'פרוטקשיין' שניתן לחמאס כל חודש".

הנושא של חמאס בעזה היה במסגרת הרמטכ"לות של אלו שעומדים בראש כחול לבן וגם במסגרת ניהולו של ראש הממשלה. זה מצב שכולם אחראים לו ויודעים שהוא כמעט בלתי פתיר.


"צריך לומר לציבור את האמת ולא להראות סרטון של נתניהו כשהוא מבטיח למוטט את שלטון חמאס ולא מגיב לטילים שנוחתים על הנגב והמרכז".גנץ מגיע עם הרזומה שלו, המראה שלו והאנרגיה שהוא משדר סביב יחד עם רוח מאוד מיוחדת ומסקרנת. כעת השיח הוא שגורמים בתוך המפלגה שלו רוצים לרשת אותו ורק משתמשים בו בצורה כזו או אחרת. יש שיח קשה מאוד מאחורי הקלעים.


"אני בכחול לבן, יש כאן ארבעה מנהיגים שעובדים בעבודת צוות ללא אגו במטרה לשרת את אזרחי ישראל אל מול יריב שדואג רק לשרידותו הפוליטית. הוא עושה דברים קיצוניים ולוקח אותנו למקומות הגרועים ביותר שהיו בחברה הישראלית. ההנהגה שלנו מגובשת ונחושה להציב אלטרנטיבה שלטונית. כל אזרח שלא רוצה לראות את מה שנתניהו עושה בשבועות הקרובים צריך להצביע לכחול לבן על מנת להביא תקווה חדשה ושלטון חדש למדינה".דיברת עם גנץ?


"לא דיברתי איתו אך אני יכול לומר לך שהוא רגוע ונחוש. העיסוק בטלפון שלו הוא שולי. צריך לעסוק בדברים האמתיים שמטרידים אותנו. יוקר המחיה, החינוך, העובדה שאזרחים הולכים לעבודה ונשארים עניים. אנחנו שולחים את ילדינו לבית ספר, מספרים לנו שהחינוך חינם אך בפועל אנחנו משלמים עליו הרבה מאוד. בואו נתעסק בנושאים האמיתיים. בנימין נתניהו תמיד ישלוף לנו ספין כדי להסיט את הדיון מעוד נושא משמעותי. יש לו שלושה כתבי אישום בדרך. חשבנו שפרשת הצוללות נגמרה וכעת גילינו שהוא הרוויח 16 מיליון שקלים מהעסקה. ראש אמ"ן סיפר לנו על כך שהיו עליו לחצים מלשכת ראש הממשלה לאשר מכירת צוללת חדשנית למצרים כשמיקי גנור בעצמו פנה אליו".פרשת הצוללות נחקרה. המידע החדש בא מהמשטרה אך אכן יש שלוש המלצות לכתבי אישום שנושמים וקיימים. אלו דברים שאמורים להיבדק בצורה רצינית.


"מותר לשאול שאלות על הפריצה לטלפון. תשאלו מי הדליף, מי עשה מזה ספין, מי סיפר לנו בלוף על כך שאיראן מעוניינת בגנץ. אלו הדברים שצריכים להישאל".