המערכת הפוליטית גועשת בעקבות חשיפת הפריצה לטלפון של יו"ר כחול לבן, בני גנץ, כשאנשיו טוענים כי ראש הממשלה אחראי להדלפה. במקביל, דורשים ברשימה הטוענת לשלטון לחקור מחדש את פרשת הצוללות בעקבות שורת גילויים על תיק ההשקעות של ראש הממשלה ומכירת הצוללות הגרמניות למצרים. איש כחול לבן, ח"כ אלעזר שטרן, התייחס היום (שני) לדברים האלה בשיחה עם אראל סג"ל ואיתמר פליישמן ב-103FM, וגם למצב מפלגתו בסקריםקצת לחץ מהירידה בסקרים בגלל הטלפון של גנץ וחוזרים לפרשת הצוללות?
"שמעתי על הירידה בסקרים רק הבוקר. בסוף נעלה הרבה יותר. ככה זה בקמפיין. בפרשת הצוללות התברר את מה שחששנו. שעמוס גלעד העיד חד משמעית שבנימין נתניהו, בניגוד לעמדת מערכת הביטחון, אישר לגרמנים למכור צוללות למצרים. הסתבר שבעסקאות איתם הוא מרוויח קופון של 16 מיליון שקלים".אתה אומר דברים חמורים. אתה יודע ממי ראש הממשלה קיבל 16 מיליון שקלים ומתי?
"הוא קיבל אותם כנראה בשנת 2010. עסקת הצוללות האחרונה התקיימה ב-2012. הם השקיעו יחד בחברה שמוכרת פלדות לטיסנקרופ".זה לא נכון. הם לא השקיעו בחברה. אתה יודע בכלל איך קוראים לחברה שהם השקיעו בה? מה היא עושה?
"לא זוכר. חברה שמייצרת פלדות".היא לא מכרה לטיסנקרופ. כדאי שתלמד את הפרטים. החברה שנתניהו מכר לה נקראת סידריפ קוקו. היא נקנתה על ידי גרפטק ב-2010 וזה היה הזמן בו נתניהו יצא מהעסקה.
"תסתכל על אוסף הדברים שישנם כאן. ראש ממשלה בישראל מאשר למכור צוללות למצרים בניגוד לעמדת מערכת הביטחון".אתמול עמוס גלעד, בניגוד לעדותו, אמר שהוא לא נכנס ליחסים המיוחדים של מצרים-גרמניה וישראל. שרטט עבורי את נתיב השוחד בו הרוויח נתניהו 16 מיליון שקלים


"אני לא חוקר משטרה. בעסקת הצוללות יש יותר מידי דברים חשודים. למה ראש הממשלה אישר עוד שלוש צוללות? למה מדינת ישראל אישרה לגרמניה למכור צוללות למצרים? יש כאן משולש של שלוש מדינות עם יחסים מיוחדים עם גרמניה שלא הייתה מוכרת צוללות למצרים ללא אישור שלנו. כולנו יודעים שבעסקאות הללו מעורבים האנשים הקרובים ביותר של ראש הממשלה שגוזרים קופון".כל זה נחקר ונבדק. מה אתה יודע שהמשטרה, הפרקליטות והיועץ לא יודעים?
"מהתחלה חשבתי שההחלטה של של היועץ להודיע שראש הממשלה לא חשוד בעסקה הזאת בשלב כל כך מוקדם היא תמוהה. מכיוון שמעמד מערכת המשפט חשוב לי שתקתי אך המשטרה לא חקרה את הכל".היא לא חקרה את הכל? הדברים שהצבעת עליהם נאמרו במשטרה.
"אלו דברים שנאמרו באגף אחד ויש ספק אם הם הועברו לאגף אחר".

נו באמת. אני לא מצליח להבין. אתה מאשים את ראש הממשלה בדבר החמור ביותר בתולדות המדינה. שבעבור רווח 16 מיליון שקלים הוא סיכן את ביטחונה של מדינת ישראל בעסקת הצוללות עם מצרים. כשאני שואל אותך מהו המוצר שעבורו קיבל 16 מיליון שקלים אתה לא יודע להשיב. אלעזר תהיה הגון. הדברים נחקרו במשטרה. אתם עושים מעשה נבלה, אחרי כל חקירות המשטרה אתם טוענים שראש הממשלה מושחת. איך זה מתכנס למשהו הגיוני?
"אי אפשר להתעלם מזה שהפרשיה עוררה המון סימני שאלה. אנחנו יודעים שראש הממשלה כבר מזמן חשוד בלא להיות הבן אדם הכי ישר שנמצא בממשלת ישראל, כולל המלצות של היועץ המשפטי לממשלה. אני לא מוחא כפיים על כל החלטה של מערכת המשפט והחוק אך אני נותן להם קרדיט על מעמדם".המערכת ניקתה את נתניהו בפרשת הצוללות. אתה מאמין לה או לא?
"אני חושב שיש מידע חדש שלא היה במערכת. נושא המניות לא היה ידוע בכל המקורות".מאיפה המידע שלך שצד אחד של המשטרה, היועמ"ש והפרקליטות ידעו משהו והוא הוסתר ממישהו אחר?
"לא עשו את החיבור בתוך המשטרה. כנראה שלא כל החומר עבר. לכם זה לא חשוד שראש הממשלה לא יודע מה אנשיו הכי קרובים עושים? הם עורכי הדין הכי קרובים אליו ומעורבים בעסקת צוללות".לך זה לא נראה מוזר שיאיר לפיד נפגש עם נוני מוזס בסתר? אתה חתום על חוק 'ישראל היום' בזמן שאתה ועוד ארבעה ח"כים נוספים הוצאתם ספרים בהוצאת 'ידיעות אחרונות'. כשתמכתם בחוק 'ישראל היום' וקיבלתם סיקור מפנק וחיובי. כשהיית בתנועה ציפי לבני קיבלה מנוני מוזס חוות דעת שכוללת סיכום של איתן כבל ושלו על החוק.


"אני שמח על השאלה הזאת. אני אכן חתמתי על חוק 'ישראל היום' ומציע לכם לבחון את עיתון 'ידיעות אחרונות' בעשר שנים האחרונות. ב'ידיעות אחרונות' כולם משווקים ספרים".גם חברת הפלדה (מפרשת 3000) מוכרת פלדה לכל העולם.
"חוק 'ישראל היום' היה לפני 4 שנים, בדקו אם באותו הזמן קיבלתי איזשהו יחס שונה מ'ידיעות אחרונות'.אתה עצמך האשמת את ראש הממשלה שלא ידע מה עשו מקורביו. ראשת המפלגה הקודמת שלך דיברה עם נוני מוזס על החוק, קיבלה ממנו חוות דעת, הסתירה את פגישותיה ואתה הגשת את החוק.
"ההבדל הוא על הפגישות של לבני ולפיד עם מוזס כולם יודעים את הכל".כולם יודעים הכל על פגישות נוני מוזס ויאיר לפיד? הוא הסתיר אותן.
"המשטרה יודעת על כך ואין המלצה".המשטרה גם יודעת על נתניהו ופרשת 3000 ואין המלצה. היא כבר החליטה.
"אני מקבל עלי מה שתחליט משטרת ישראל והיועץ המשפטי לממשלה על הפרטים שגם בוועדת המשנה של החוץ והביטחון לא ידעו. עופר שלח ועומר בר לב העידו היום שגם בוועדת המשנה היו פרטים שהם לא ידעו. אם המשטרה והיועץ המשפטי יודיעו שהם חקרו את המידע חדש ולא ישנו את החלטתם – אני סומך עליהם".יש גם מידע חדש על פגישות נוני מוזס ויאיר לפיד. התברר שהם הוסתרו.
"זה לא חדש".זה מידע חדש שנחשף אחרי סיום חקירת פרשת 2000. מישהו ידע שיאיר לפיד ונוני מוזס נפגשו בדירת מסתור בסביון? המשטרה ידעה על כך?
"זה לא הייתה דירת מסתור. במקרה בעל הדירה הזאת היה חייל איתי בצנחנים ומדובר בחבר משותף של שניהם".אני שמח שעלית לשידור כי רוב חבריך מסרבים לדבר איתי. אני חושב שמדובר בהאשמות שווא. אומר כך. יש פה עלילת דם נגד ראש הממשלה. מי שנכנס לפרטים ומכיר אותם מבין זאת. עכשיו גילינו שמוזס ולפיד הם חברים בכלל ונפגשו בדירה של חבר משותף. כולם שם מכירים את כולם. תקימו ועדת חקירה ממלכתית, שיביאו עשרה שופטים עליון לשעבר שיבדקו את הכל כי התחושה היא ביבי – חוקרים. לא ביבי – לא חוקרים. זו פשוט שערורייה. מאשימים ראש ממשלה בבגידה מבלי לדעת בכלל את הפרטים, לפחות תכירו את החומר".