שרת המשפטים איילת שקד פרסמה הערב (שני) סרטון חדש במסגרת קמפיין הבחירות, המדמה פרסומת לבושם חדש בשם "פאשיזם". שקד ובנט, כזכור, הואשמו פעמים רבות בהתנהגות "פאשיסטית" על ידי המפלגות היריבות, בעיקר בקרב השמאל הקיצוני. כך למשל, כינה אותה בעבר המתמודד מטעם חדש-תע"ל, עופר כסיף, "חלאה נאו-נאצית".
 

בסרטון, המזכיר פרסומות למותגי בשמים, נראית שקד כשברקע נאמרות המילים "מהפכה שיפוטית, צמצום אקטיביזם, מינוי שופטים, משילות, הפרדת רשויות, ריסון בג"ץ. פאשיזם".בסיום הסרטון, אומרת שקד: "לי זה מריח כמו דמוקרטיה". לאחר מכן עולה כיתוב "הימין החדש", בו נאמר כי "המהפכה הבאה בדרך הביתה".

"ניחוח החפצה עם נגיעות אחוז חסימה"


עורך חדשות החוץ בערוץ 13, נדב איל, כתב בטוויטר בתגובה לסרטון: "אני לא חושב שסרטון מעורפל ודו-משמעי בו פוליטקאי/ת מרסס על עצמו בושם שכתוב בו "פאשיזם" הוא החלטת קריירה טובה לעתיד; אני די משוכנע שזה ילווה אותו בכל דבר שייכתב עליו אי פעם, בארץ ובעולם. מצד שני, אחוז החסימה הוא מכשול מעיק יותר מכל אסטרטגיה עתידית. אז שיהיה בהצלחה".העיתונאי חיים הר-זהב כתב בתגובה לסרטון כי "‫המשפט ״לי זה מריח כמו דמוקרטיה״ שאותו אומרת איילת שקד על בושם שעליו כתוב ״פאשיזם״ בסרטון החדש שלה, הוא אחד הרגעים הכנים ביותר במערכת הבחירות הזאת. סוף סוף מישהו לא פוחד לומר את האמת על תפישת עולמו ועל מערכת הערכים שלו. כפיים".חברת הכנסת מירב בן ארי כתבה בטוויטר ציוץ מוזר לא פחות מהסרטון של שקד: "תשמעי את חייבת להתחיל לגוון, היית עם החולצה הזו ב"פגוש" וגם בראיון ל"מוסף השבת" של ידיעות ועכשיו גם פה. חולצה יפה אבל בואי, אפשר להחליף. לגבי הסרטון, הוא סקסיסטי להחריד אבל לאור העובדה שבסוף המטרה היא שנשים יעשו מה שטוב להם, אז בהצלחה! לא בטוחה שבמגזר יעופו על זה".
יו"ר מרצ לשעבר, זהבה גלאון, התייחסה לסרטון וכתבה: "איזון עדין של ניחוח החפצה עם נגיעות של אחוז חסימה".מנגד, גם בימין הייתה ביקורת על הסרטון. כך למשל, הרבנית יהודית שילת צייצה בטוויטר: "איילת שקד - נון גדול. התביישתי. איך נתת לעשות את זה?".