שר העלייה והקליטה, האלוף במיל' יואב גלנט, שהצטרף למפלגת הליכוד בסיבוב הבחירות הנוכחי לא חסך מיריביו הפוליטיים במפלגת כחול לבן ביקורת כשהתראיין הבוקר (רביעי) בתוכניתה של אילה חסון ב-103FM, ולא פסח גם על עמיתו לשולחן המטכ"ל לשעבר, והיום מקום רביעי בכחול לבן, רא"ל במיל' גבי אשכנזי: "טינף את הערכים המקודשים ביותר של צה"ל".
 
תרצה להתייחס להחלטה של עד המדינה מיקי גנור לחזור בו מעדותו?
"אני מודאג מכך שמרוב עיסוקים באבק לא מתעסקים במהות. הצוללות הן כלי המגן של מדינת ישראל ופוליסת החיים שלנו ולכן המדינה עוסקת בנושא כבר שנות דור. אני הייתי מזכירו הצבאי של שרון כשצוללות 4 ו-5 נרכשו ומכיר את עומק הדברים. אני יכול לומר באחריות מלאה שהצוללות הן אחד הנכסים החשובים ביותר של מדינת ישראל".
 

יעלון רמז שנתניהו בגד בנושא הזה. גנץ אומר שייתכן שנתניהו לקח טופין פיננסי.
"אני מאוד מוטרד מההתנהגות של מי שאמורים להבין בביטחון ומתנהגים כאילו לא יודעים במה מדובר. זה נכון שהעיסוק הימי רחוק מעיסוקיהם של אנשים שבאו ממערכים אחרים, אני מקווה שהם מדברים רק בשגגה ולא בזדון. ברור לגמרי שכל הנושא מכל צדדיו נבדק על ידי היועץ המשפטי, פרקליט המדינה והמשטרה. נאמר בברור שראש הממשלה לא קשור לתיק הצוללות וביטחון המדינה מחייב שלא לדון בנושאים שקשורים לפרטים שהם רומזים עליהם. אני מקווה שהם ישכילו לרסן את היצרים הפוליטיים שלהם על מנת להיכנס חזרה לשיח ממוקד".
 
מה לגבי דבריו של אשכנזי בנוגע לצוללת השישית?
"לא שמעתי את דבריו אך אני מסכים עם ההתבטאות של אשכנזי כשאמר 'יש בי צדדים אפלים'. מי שהולך עם חמאה על הראש - כדאי שיישאר בבית ולא ייצא לשמש. מי שיעמיק בפרשת הרפז יגלה דברים מדהימים. מדובר על מי שחתר תחת ממשלת ישראל, עקב אחרי קצינים שהיו כפופים לו וטינף את הערכים המקודשים ביותר של צה"ל. כל חיי הלכתי לקרב מתוך הידיעה שערכי צה"ל מחזיקים אותנו יחד. מדובר בהפרה של כל סטנדרט נורמטיבי בצה"ל".
 
מה היה ביניכם?
"לא היה דבר. אני מסתכל על הדברים לפי הפרסומים וכדאי שבמערכת הציבורית הישראלית יכהנו אנשים שהאתיקה שלהם היא אחרת ולא של חבורת רחוב".

מה לגבי האתיקה האישית שלך בנוגע לביתך?
"אני יכול לצטט את בית המשפט העליון בראשות הנשיאה נאור: 'יואב גלנט יכול לבצע במדינת ישראל כל תפקיד שהוא נושא את עיניו אליו'".
 
מה דעתך על הריאיון של גנץ אתמול בערוצי התקשורת?
"לדעתי קצת משעמם. הוא נראה טיפה לחוץ ולא נתן תשובות לבעיות האמתיות. סוגיית פריצת הטלפון לדוגמה מציגה בעיה של חוסר שיקול דעת. כשנשאל לומר דברים על הסכם הגרעין האיראני הוא יצא מיד בהצהרות שצריך לקבל אותו".
 
הוא אמר בריאיון 'אל תבנו על זה שאני אפרוש'. למי הוא כיוון את ההודעה הזו?
"עמית סגל שפרסם את הדברים הוציא הבהרה שמקור המידע שלו הוא לא ראש הממשלה, סביבתו או מקורבים אליו. אפשר מכך להבין למי הוא התכוון".