האלוף במיל' ומספר 2 במפלגת "העבודה", טל רוסו, התראיין היום (חמישי) בתכניתם של בן כספית ואריה אלדד ב-103FM, שם השיב להחלטה האסטרטגית לתקוף את כחול לבן בקמפיין של המפלגה ("קוראים לציבור לבחור לפי הלב"), לתקיפות של הליכוד את בני גנץ, ולמצב הביטחוני מול סוריה, האיראנים וחמאס בעזה: "ברור שלא יכול להיות שם שקט, ואני לא בטוח שביבי רוצה שיהיה שם שקט. נוח לו לדבר עם חמאס". 

"אני עוקב אחרי עזה בצורה צמודה עם כל מיני אנשים שמכירים את המרחב, והסיר לחץ של היום מבעבע", אמר רוסו. "גם חמאס מצורע אזורית. האוכלוסייה במצוקה ובייאוש טוטלי, ולסיר לחץ יש דרך אחת להשתחרר - על הגדר או דרך טיל". רוסו ציין עוד כי לדעתו יש לפעול הומוניטארית בעזה על מנת להרגיע את המצב. "יש כמה דברים שאנחנו כן יכולים לעשות, וזה דרך פרויקטים הומניטארים, אבל אין מדיניות. פעם מדברים עם חמאס פעם לא. פעם פותחים ופעם סוגרים. עושים הקלות ואז לא עושים הקלות".


כל שאנחנו מציעים כפתרון חמאס משמידים כי הם חיים על החרב.

"זה נכון ויש כמה אינטרסים שחמאס ייפול. הוא לא ייפול מעצמו, וצריך לשים מישהו במקומו. כל מי שצועק בקבינט שיש למוטט את חמאס יודע שאין לזה התכנות בכלל".

יצא כעת סקר חדשות 13 שקובע שוויון בין הליכוד לכחול לבן ופייגלין עם שבעה מנדטים.
"פייגלין זה אומנות לומר לכל אחד את מה שהוא רוצה לשמוע".

על השאלות מי ניצח בסבב האחרון בעזה , 28% בטוחים שחמאס ניצח. 61% אומרים שמדיניות נתניהו מול עזה אינה נכונה, ובכל זאת הוא בשוויון עם כחול לבן.

"קשה לי להבין הרבה מאוד דברים, אך נתניהו יודע לגעת בכל הנימים של אוהביו ולרדת לאשפתות של שונאיו. הלוואי והיה מנהל את המדינה כפי שהוא מנהל את הקמפיין".

אתם בינתיים יורים לעצמכם בנגמ"ש. זה חכם שיהיה מאבק תוך גושי?
"אנחנו רוצים שינוי במדינה ואומרים שכחול לבן זה ימין. אנחנו רוצים שהצד הימני של כחול לבן יקושש מנדטים מהימין. בני גנץ צריך להיות ראש הממשלה ואנחנו צריכים להיות מספיק חזקים כדי לייצר שינוי, וקוראים לציבור לבחור לפי הלב".

מה אתה יכול לומר על התקיפה בסוריה?
"אני קודם כל שמח שחזרנו לעמימות בנוגע לתקיפות בסוריה. מדהים שיש פעילות מוצלחת בסוריה ויש כאלה שתוקפים את הפעולה בעזה. לא שמעתי בכל מערכת הבחירות מתקפה כזו נגד רמטכ"לים בצה"ל".

ברמה העקרונית אפשר למנוע מאיראן להתבסס במרחב הסורי?
"בשנתיים האחרונות עשו המון וגדעו הרבה מאוד יכולות. המנהרות ההתקפיות בצפון היא דוגמא אחת. אנחנו פוגעים בהתבססות של האיראנים בסוריה ובכל דבר של החיזבאללה שמתקרב לגדר. זו מדיניות נכונה וצריך לשמר אותה".

מירי רגב אמרה שגנץ לא אפוי. האם האיש כשיר להיות רה"מ?
"אתה לא תשמע מאיתנו מילה אחת רעה על גנץ. אף אחד לא נולד להיות ראש ממשלה כפי שאף אחד לא נולד רמטכ"ל. הוא כשיר וראוי. כשאתה נכנס לכיסא האחריות הכל אחרת. יש לו מערכת שלמה סביבו והוא זה שמקבל את ההחלטות – הוא ידע לעשות את זה".