הבחירות הסוערות שליוו אותנו הגיעו לסיומן וראש הממשלה, בנימין נתניהו, יהיה ככל הנראה זה שירכיב גם את הממשלה הבאה שתנהל את המדינה ותשפיע על כולנו. אבל במזרח התיכון להתפתחויות הפוליטיות בישראל ישנה השפעה גם על שכנותינו, שעקבו בעניין אחרי החלטת העם בישראל. צביקה יחזקאלי, הפרשן לענייני ערבים, שוחח עם ניסים משעל ב-103FM על הסיקור והתגובות בעולם הערבי לבחירתו של נתניהו. 

"העולם משתנה, הייתי אומר שהיו קצת גילויי שמחה - במדינות המפרץ, בסעודיה ובחריין", אמר יחזקאלי, "נתניהו הוא זה שהוציא מהארון את המלחמה באיראן, ואמר שיש לנו מדינות ערב שרוצות לשתף איתנו פעולה, ואין להן בעיה עם זה. תסתכל על בן סלמן, מי הציל אותו בפרשת חשוקג'י? נתניהו, ששינה בבית הלבן את גזר הדין שלו. חמאס מבחינתם העמדה היא שזה לא משנה להם, ואם הם היו יכולים לבחור, הם היו בוחרים את נתניהו כי הוא נוח להם". 

חמאס מרוצה כי הם מכירים את השחקן ממול?
"הם מרוצים כי מה שהיה הוא מה שיהיה, לא מגיע מישהו שינטרל להם את הכוח, מבחינתם זה נוח. היו תקופות שברשות הפלסטינית ניסו לדחוף את מחנה השלום, הדובר של הרש"פ אמר כל מי שהוא לא נתניהו טוב לנו. אבל יש יאוש, מנתניהו וטראמפ, מבחינת ערביי ישראל הם הצביעו נגד מנהיגיהם ברגליים, הם אמרו - אנחנו לא רוצים שתטפלו בפלסטינים, אלא בנו".