האם יש סיכוי לממשלת אחדות? ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) התראיין היום (ראשון) בתכניתם של אריה אלדד ובן כספית ב-103FM, ודן עמם באפשרות צירופה של איילת שקד למפלגת הליכוד, ובתיקון אפשרי לחוק החסינות עבור ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "יש חובה להבטיח את רצון הציבור, ואם יש חשש שרצון הציבור לא מיושם - יש לדאוג לתיקון החוק", הבהיר זוהר. האם אנחנו צריכים לחתור לממשלת אחדות לאומית?
"לא. אין שום מקום לממשלת אחדות. עם ישראל קבע שהוא רוצה ממשלת ימין בראשות נתניהו".איך תהיה הממשלה הזו אם ליברמן לא יזיז פסיק בנוגע לחוק הגיוס? הוא מתלבט אם להיות שר הפנים או הביטחון?
"זה יהיה האיזון המושלם לקואליציה לא קיצונית. לא נגד עקרונות השבת ולא בעד הדתה וכפייה דתית. החרדים ילחמו על העקרונות שלהם וליברמן על שלו. מי שירוויח מכך יהיה עם ישראל".איך פותרים את חוק הגיוס?


"אנחנו נגיע לפשרה. דבר אחד ברור לכולם. אנחנו מחויבים להעביר את חוק הגיוס כי בית המשפט לוחץ, ובסוף נגיע לפשרה. זה משהו שהוא חלק מהפוליטיקה הישראלית".וכחול לבן?
"כחול לבן לא מייצגים את עמדות שלנו. אני לא יכול לשבת עם מיקי חיימוביץ', מיכאל ביטון, אנשי שמאל כמו יאיר לפיד ובני גנץ. אם הציבור היה רוצה ממשלת מרכז הוא היה מצביע יותר לגנץ ולפיד. הימין הוא 70 מנדטים, חלק מהן הפסדנו טכנית באחוז החסימה".מה דעתך על קליטת איילת שקד לליכוד?
"בסופו של יום יש עניין מאוד מיוחד בליכוד בשונה ממפלגות אחרות והוא הפריימריז. אצלנו בוחרים את הנבחרים בצורה דמוקרטית. אנחנו רוצים לכבד את רצון הציבור ויש לנו רשימה של אנשים שרוצים לתרום למדינה והם זכאים לקבל את התפקידים הבכירים. מי שמכריע בעניין הזה הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו, אם הוא יחליט כן נקבל, ואם לא נעריך אותו על כך".מהי עמדתך בעניין תיק המשפטים? אולי נכון שנתניהו יתרחק מהמינוי הזה. למה הוא צריך ששר ממפלגתו ישתלח בבית המשפט העליון.
"ראינו את מעשי בבית המשפט העליון, במיוחד בפסילת בן ארי, אדם ימני קיצוני ככל שיהיה ואישור של עופר כסיף, שהוא שמאל קיצוני ככל שיהיה. זו בעיני הייתה הנקודה בה בית המשפט העליון חצה עוד גבול. אני לא חושב שצריך לפזר אותו, הוא אחד הגורמים הכי חשובים בדמוקרטיה הישראלית אך צריך לייצר איזשהו שיח והבנות עם בית המשפט העליון בנוגע לסמכותו. בעניין הזה אין מתאים מיריב לוין לעשות את העבודה. אם יריב לוין ימונה לשר המשפטים מדינת ישראל רק תרוויח מכך. רבים מהציבור החלו לאבד את אמונם בבית המשפט העליון בעקבות החלטות חד צדדיות. הציבור חכם והצביע לליכוד בהיקף מנדטים גדול".


 


ולכן תתמכו בתיקון את חוק החסינות לשנת 2005?
"חוק החסינות נולד בדיוק לסיטואציה בה נמצא ראש הממשלה. יש חובה להבטיח את רצון הציבור ואם יש חשש שרצון הציבור לא מיושם - יש לדאוג לתיקון החוק. בסופו של יום אם הציבור לא יכול לסמוך על הכנסת שתדע לעשות את ההפרדה בין מקרה כזה למקרה אחר, אז מהו כוחה ומעמדה של הכנסת?".