האם נתניהו זה ימין וימין זה נתניהו? עו"ד מיכאל דבורין, ששימש כיועץ האסטרטגי של הליכוד לענייני משפט בבחירות האחרונות, הגיב היום (שני) ב-103FM לטור שכתב קלמן ליבסקינד ב"מעריב סופהשבוע" ובו תהה האם נתניהו באמת מקדם את תפיסת העולם של המחנה הלאומי. "למה השמאל מחא כפיים למאמר? לא בגלל שהוא מזדהה עם הרעיונות שכתובים שם אלא כי הוא מזהה הזדמנות לתקוף את נתניהו מימין. חבל שהציונות הדתית שלפה את הסכינים. במקום להתמקד באלו ששרפו רבע מיליון קולות תוקפים את הליוויתן הגדול", אמר בשיחה עם ינון מגל וענת דוידוב.

נתניהו מחריף כאן קרע ימני בין הליכודניקים המזרחיים לכיפות הסרוגות?

"זה לא מדויק. 40% ממצביעי הליכוד הם מסורתיים ודתיים. אני מתכוון לאליטה של הימין שיצאה למתקפה מתוזמרת".

האליטה של הימין היא שמאל?

"ממש לא. אלו חבר'ה שרוצים להחזיק במושכות. כולנו חיכינו לראות מה יעלה בגורלם של בנט ושקד. היו מי שחששו שאיילת שקד תשוריין בליכוד אך זה לא קרה. בשורה התחתונה ברגע שהתברר ששקד לא משוריינת בליכוד החלה ההתקפה. למה אתם תוקפים את נתניהו ולא את מי שאיבדו רבע מיליון קולות?".

קלמן ואחרים תוהים אם הדיל של הימין חייב לכלול בתוכו גם את ההתנהלות הלא ראויה של אשת המנהיג עם החמג"שיות או את ראש הממשלה שמקבל מחבריו המיליארדים שמפניות וסיגרים? אנחנו חייבים להגן על כל הדבר הזה?

"זו שאלה מצוינת. אתה תוהה מהי משמעות המנהיג מבחינת קבלת ההחלטות. בנימין נתניהו הוא כמו מוצב החרמון. גם מי שמחפש להפיל את רה"מ - מחפש בעצם לקחת את הליכוד לאינטרסים שלו ולא כדי להפיל את הימין. 

"גם אני רוצה שחאן אל אחמר יפונה מחר אבל יש גם ריאל פוליטיק. המתיישבים יהיו הראשונים שישלמו את המחיר אם השמאל יעלו לשלטון", אמר עורך הדין דבורין. ינון מגל השיב: "לפי התיאוריה שלך המנהיג הוא מישהו שצריך לשמור עליו בכל מקרה. כעת אנחנו מגיעים למצב בו הוא לא מממש את האידיאולוגיה לשמה הצבעת עבורו, ראה ערך המשא ומתן עם מפלגת העבודה, אי פינוי חאן אל אחמר ועוד. למרות זאת אסור לומר עליו שום מילה רעה. זה פרדוקס".

"אתה מרגיש שמשתמשים בך יכדי לפורר את הימין ומגלה שאתה כלי שרת בידי הצד השני. אני חושב שכל זמן שאתה נמצא במעלה ההסתערות אתה לא יכול לירות בתוך הנגמ"ש", סיכם היועץ האסטרטגי לשעבר.