חמישה ימים לאחר העימות הפומבי בינו לבין נפתלי בנט, חבר הכנסת מוטי יוגב מתבטא לראשונה, ומתייחס לחילופי הדברים בינו לבין יו"ר הימין החדש. יוגב דיבר הבוקר (שני) בכנס השקעות, הוגנות והלכה בבורסה לניירות ערך, ואמר כי "התבטאתי ביטויים קשים ולא ראויים. אנחנו לא מתביישים בהיותנו מפלגה ציונית דתית, שמחברת עם לריבונו, שיודעת שהתורה היא מגדלור לחייה, ומסירות נפש למדינה". לדברי איש הבית היהודי, "כל זה מחייב אותנו, על אף הדיבורים הקשים, כל מה שנוכל לחבר סביב". 

עם זאת, יוגב לא פספס את ההזדמנות לעקוץ את בנט: "לא התפלגנו ולא פרשנו, בחרנו ביו"ר המפלגה הרב רפי פרץ, אדם שבשורשיו הוא ספרא וסייפא, ומכוח זה, אנחנו חפצים בכל איחוד. גם אני, שהתבטאתי ביטויים קשים", אמר.

את תגובתו של בנט לדברים שלו הגדיר יוגב כ"חצאי אמיתות", והדגיש כי בחר לעצור את העימות המתוקשר בשביל אחדות המחנה: "בחרתי לא להגיב אחרי חצאי האמיתות שנשלחו אליי, בחרתי שלא להגיב ושלא להדליק את האש יותר. לכן אני אומר, למרות הכול, נצטרך לחפש אחדות מכוח האחריות בכל המחנה הזה לגווניו – כולל נפתלי בנט ואיילת שקד. אנחנו בתוכנו צריכים לדבר על כך".

בנוגע לשאלת מנהיג רשימת איחוד מפלגות הימין, הדגיש יוגב כי "בחרנו ברב רפי פרץ, שהוא יהיה בראש המפלגה שלנו". הוא התייחס לשאלת הצטרפותה של איילת שקד לאיחוד מפלגות הימין: "היא יכולה להיות מקום 2". יוגב הצטרף להצהרתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ', כי יהיה מוכן לעשות ויתורים אישיים למען אחדות המחנה.

בהמשך דבריו, חשף יוגב שנציג כחול לבן פנה אליו בניסיון לסכל את פיזור הכנסת, זמן קצר לפני ההצבעה: "הכול קם ונפל על כן או לא נתניהו, ושם זה נעצר", סיפר.

יוגב המשיך לדבר על אחדות ואמר כי "התחושה החזקה היא שמעבר לאחדות המחנה היא הצורך באחדות ישראל. בנקודת הזמן בחיים ששמה לי עוד שריטה בעניין היא אסון צפית. כשביקרנו בניחומי אבלים, למדתי למה הם בחרו ללמוד במכינה כלל-ישראלית. זה עשה לי שיעור לחיים. אנחנו צריכים לעשות הכול כדי לעשות אחדות בתוכנו, וגם בממשלת אחדות. אני אעדיף ממשלת אחדות על פני ממשלת ימין, אבל שקווי היסוד יהיו קווים לאומיים. בוודאי שלא נקדם נסיגה מיהודה ושומרון. יהודית ודמוקרטית – ארץ ישראל לעם ישראל ודמוקרטית – ככה קבע העם. אני כמה לאחדות בכל מחננו ובכל עם ישראל".