חברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ) הודיעה היום (שלישי) על תמיכתה בניצן הורוביץ לראשות המפלגה ואמרה כי היו"ר תמר זנדברג הובילה אותה "לסף הכחדה".

"מתוך אחריות מלאה לערכי מרצ ולעתידה, אני תומכת בניצן הורוביץ לראשות המפלגה", אמרה רוזין. "אני בוחרת לראות בבחירות הקרובות הזדמנות נוספת למדינת ישראל, למחנה השמאל וכמובן למרצ - לקדם ישראל צודקת שוויונית והוגנת. עלינו לעשות הכל כדי לחזור להיות מפלגת שמאל שלא מפחדת להיות ערכית, מוסרית ונושכת".
"אני חרדה לשמאל, ומרצ היא מפלגת השמאל של ישראל", הוסיפה חברת הכנסת. "מרצ לא מתנהלת לבדה בעולם הפוליטי; בזמן שמפלגת העבודה מדשדשת ועדיין מפחדת לקרוא לעצמה שמאל, קואליציית ברק מתגבשת, והמפלגות הערביות קרובות להתאחד מחדש לרשימה משותפת - על מרצ לחזור להיות חוד החנית האידיאולוגי של המחנה". 
"היינו על סף כליה, כפי שאמרה בעצמה תמר זנדברג אחרי הבחירות הקודמות. תמכתי בה כשנבחרה ליו"ר, נתתי לה צ'אנס, ולצערי הגענו לסף הכחדה", אמרה ח"כ רוזין. "אני מאמינה ויודעת, שניצן הוא האדם שיצליח למשוך אחריו את הנבחרת המצוינת של מרצ קדימה, ולהוביל את המפלגה הזו למקום הנכון לה – מובילת השמאל האידיאולוגי הישראלי - שמאל של סיום הכיבוש, זכויות אדם, שותפות יהודית ערבית, זכויות מיעוטים, נשים ולהט״ב, חופש וחירות מכפיה דתית. ניצן יוביל את מרצ ואת מחנה השמאל וניצחונו הוא ניצחון המחנה". 

ניצן הורוביץ. צילום: יח"צ ניצן הורוביץ. צילום: יח"צ

 
כזכור, העיתונאי וחבר הכנסת לשעבר, ניצן הורוביץ, הודיע לפני כשבוע כי החליט להתמודד לראשות מפלגת מרצ. בהודעה שפירסם הבוקר בעמוד הפייסבוק שלו, כתב הורוביץ “החלטתי לרוץ כי ישראל החופשית והדמוקרטית שלנו נמצאת בסכנה ואני אלחם למען החופש הזה. קיבלנו מועד ב' לתקן את מה שקרה בבחירות האחרונות ולעשות שמאל חזק, ואסור לנו להחמיץ את ההזדמנות הזו".