מפלגת עוצמה יהודית הודיעה הבוקר (שלישי) על פירוק השותפות עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי במסגרת איחוד מפלגות הימין, זאת לאור "התנהלות מחפירה" לטענתם של השר רפי פרץ. לפי הטענות, בבית היהודי לא קיימו את ההסכמים עם עוצמה יהודית, במסגרתם היה אמור השר פרץ להתפטר מהכנסת ולפנות מקום לאיתמר בן גביר.במכתב שנשלח מטעם המפלגה לשר פרץ, נכתב: "לצערנו במהלך כל החודשים האחרונים לא זכינו ליחס הוגן וההתנהלות שלך ושל גורמים בבית היהודי הייתה כמי שמשתמשים וזורקים את עוצמה יהודית. כפי שאתה יודע היטב, וכפי שהכרזת בעצמך בשידור, החיבור בינינו הביא לניצחון בבחירות שאלמלא התנהלות ליברמן היה מאפשר הקמת ממשלת ימין". 

"לאורך כל החודשים האחרונים, לצערנו, ההתנהלות של גורמים בבית היהודי הייתה מחפירה. בתחילה היו גורמים שהודיעו כי לא יקיימו את החוק הנורווגי ויפרו את ההסכם (רק כדי שאתה תוכל ללמוד להיות חבר כנסת...). לאחר מכן עדכנו אותם גורמים כי "יואילו בטובם" לקיים את החוק, אך כספי המפלגה של עוצמה יהודית יישללו לטובת הבית היהודי - צעד שמעבר להיותו בלתי חוקי, גם אינו מוסרי בעליל". 

ראשי עוצמה יהודית. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אנשי עוצמה הוסיפו: "כאשר נקבע שיש בחירות, התחלתם בתדרוכים נגד עוצמה יהודית, וזאת כנראה כדי "להוריד את המחיר" של עוצמה. כל יום שמענו תדרוך אחר והשמצה אחרת, ואם לא די באלה, אפילו סירבתם לשבת ביחד ולבחון אפשרות איך לקיים את ההבטחות שלכם, אף לאחר שאתה כבר נבחרת לשר. כך לא מתנהגים עם שותפים, כך לא אומרים תודה, וכשר חינוך אתה יודע שההגדרה המדויקת להתנהלות זו היא כפיות טובה". 
 
המכתב נחתם בהצהרת אנשי עוצמה לפיה השותפות עם הבית היהודי מפסיקה: "כפי שאתה יודע, שכבנו על הגדר למען החיבור, נדחקנו למקומות לא ריאליים וקיבלנו הרבה פחות ממה שמגיע לנו וחרף כל אלה, עשינו זאת בשל האחריות הציבורית, אך כנראה שהאצילות שלנו הביאה אצלכם לפרשנות שגויה לפיה ניתן להמשיך לדרוך על עוצמה יהודית. בנסיבות אלה לא נוכל לשמש עוד כמקפצה עבור הבית היהודי, ואנו פועלים למען חיבורים אחרים שיחזקו את הכוח של הימין בבחירות הקרובות".


מהמפלגה השלישית באיחוד מפלגות הימין, "האיחוד הלאומי", נמסר כי "אמש אישרר מרכז המפלגה את ההסכם הקיים בין האיחוד הלאומי, לבית היהודי ועצמה יהודית. אנו קוראים ומפצירים בשותפות שלנו לעשות כך גם הן עוד היום. אין לנו את הפריווילגיה להגיע שוב למלחמות מיותרות בתוך מחנה הימין. האיחוד הלאומי ימשיך לעשות הכל כדי להביא לריצה משותפת של מפלגות הציונות הדתית והימין האמיתי״.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הגיב גם הוא להודעת הפרישה וקרא לחתום על הסכם חדש לאיחוד לקראת הבחירות הקרובות. "אני קורא לחבריי, רפי פרץ ואיתמר בן גביר, להיפגש עוד היום, בלי צוותי משא ומתן מיותרים, בלי פוליטיקה קטנה ובלי כיפופי ידיים, ולאשרר עוד היום את ההסכם שלנו ככתבו וכלשונו. אחרת הציבור לא יסלח לנו", כתב סמוטריץ' בפייסבוק.