ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט אמר הערב (רביעי) ב-103FM כי הוא מעריך שראש הממשלה בנימין נתניהו לא יכהן בתפקידו לאחר הבחירות הבאות. בראיון לתוכניתם של חגי גולן וענת דוידוב, אמר אולמרט כי החלטתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק להקים מפלגה חדשה נובעת מרצונו להשפיע שוב על החיים הפוליטיים.  
 
"אינני פרשן פוליטי. מי שהחליט שתהיינה בחירות מוקדמות הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו שנכשל בהקמת הממשלה. בניגוד למה שהניחו בלילה שלאחר הבחירות, הניצחון שלו היה הרבה יותר מינורי מהרושם שניסו ליצור. הימין הפסיד קולות בבחירות האחרונות וראש הממשלה לא יכול היה להרכיב ממשלה. צפיתי שזה יקרה, היות והשיקולים היחידים לפיהם נתניהו פועל הם שיקולים של הישרדות אישית אז הוא החליט לצאת לבחירות נוספות כשהוא מטיל את האשמה על קיום הבחירות על אחרים. כעת מתברר לו שככל הנראה המהלך הזה מאוס על ידי חלק ניכר מהציבור כולל חלק ניכר מתומכי הליכוד. יש חשש שהליכוד ייחלש ולא יוכל להרכיב ממשלה גם לאחר הבחירות הבאות ומבחינתו של נתניהו מדובר באסון אישי".

 


ומה דעתך על הקמת המפלגה של אהוד ברק?
"היחסים שלי ושל אהוד ברק אינם יחסי אהבה גדולה ולכן אהיה זהיר בדבריי. אם על ידי הקמת המפלגה הזאת יש לו סיכוי להשיג מספיק קולות לעבור את אחוז החסימה, ולצבור מספיק כוח כדי להשפיע על החיים הפוליטיים – מדובר בצעד לגיטימי. אם לא, המהלך עלול להזיק. ככה זה בבחירות או שמצליחים לצבור מספיק קולות או שלא".
 
ברק לא שואף למטרות גדולות יותר?
"אינני יודע לאן הוא שואף. מי שישיג גם ארבעה וחמישה מנדטים הוא יהיה שחקן במערכת הפוליטית. אני מניח שכל מי שרץ עם מפלגה בבחירות רוצה להיות בעמדה הזאת לכל הפחות. אני מכיר את קובי ריכטר ואת יאיר גולן ואינני יודע אם הם יצליחו להגיע להישג המינימלי שיאפשר להם להיכנס לכנסת. אם יאיר לפיד היה רץ לבד הוא היה מקבל תמיכה כזו או אחרת שתאפשר לו להשפיע". 
 
אתה מעריך שיהיו בחירות?
"יהיו בחירות וכתוצאה מהן יהיה ראש ממשלה אחר. נתניהו לא יהיה ראש הממשלה, אין לי ספק בעניין הזה".
 
"נושא הקנאביס גירה את סקרנותי"

מדוע בחרת לצלול לתחום הקנאביס ולהשקיע בחברת הקנאביס הציבורית יו-ניבו?
"כמו כל אזרח שחי במדינה, נושא הקנאביס גירה את סקרנותי. פניתי למומחים וגיליתי שבניגוד למה שהיה בעבר, כשהקנאביס שויך לתחום האפור, היום יש רגולציה אחרת והתייחסות אחרת לנושא. נפגשתי עם חוקרי מדע שמנסים לייצר באמצעות סנכרון מולקולות שונות של הקנאביס כל מיני אינדיקציות רפואיות ומאמינים בפוטנציאל של הצמח".

לפי המחירים של הצמח - ישראל היא מעצמת קנאביס. 
"גם לפי התקדמות המחקר בארץ אנחנו מעצמת קנאביס. אני לא מומחה למחירים ולא יודע להעריך אם הם גבוהים או נמוכים, גם בנושא זה עוד תהיה רגולציה של משרד הבריאות. אם יש אפשרות ליצור קשר לאינדיקציה רפואית שתשפר את איכות החיים ותשפר את הסיכויים לטיפול במחלות שונות כולל סרטן – שווה לעסוק בזה. לכן נעניתי לפנייה של יו-ניבו ומשמש כיועץ עסקי".