חודשיים פחות שבוע נותרו עד הבחירות, והמערכת הפוליטית סוערת על רקע הניסיונות לאיחודים בימין ובשמאל. על פי המסתמן, ישראל דמוקרטית של אהוד ברק צפויה להתחבר עם מרצ ועם חברי כנסת ממפלגת העבודה, וכעת נשאלת השאלה איך איחוד כזה ישפיע על מפלגת כחול לבן. איש המפלגה, ח"כ עפר שלח, התייחס היום (רביעי) בראיון אצל ענת דוידוב ואריה אלדד ב-103FM לנושא הפוליטי וכן גם לגירוש האימהות והילדים מתאילנד.
 
צריך לגרש את האימהות והילדים?
"מדינה ריבונית זכאית שתהיה לה מדיניות הגירה. ובמסגרת זו, את מי שאפשר להוציא מכאן – לגיטימי להוציא אותו. אבל מה שממשלת ישראל לא עושה כבר שנים זה לטפל בבעיה. את ה-21 אלף הללו צריך לפזר אותם בכל המדינה וגם לשקם את דרום תל אביב. את כל זה לא עושים כי הרבה יותר קל לצייר שנאה, גזענות ופחד. ככה מציירים אותו כ'אחר'".

יש לממשלה מדיניות במשהו? כמה איראנים הרגנו אמש? מה נוכל לדעת על החיסול בסוריה?
"פעם נוספת קונים אותנו על מבצעים מיוחדים בשושו. בתוך בסיסים של הצבא הסורי מקיימים נוכחות שמכוונת כדי לייצר את 'חזית הגולן מול ישראל'. הכישלון המדיני המתמשך של נתניהו הוא כאשר אתה לא מצליח לקיים מדיניות".

התקיפה בסוריה הייתה מטעמי יח"צ ולא מטעמים ביטחוניים?
"חס וחלילה. תקיפות נעשו מאז ומתמיד, גם ללא תקופת בחירות. אבל במקום שבו אין מדיניות ויש כישלון מדיני – והכי חמור שבו הוא שטראמפ בורח מהמזרח התיכון, ונתניהו מתחזק את הבחירה הזאת, כי זה נכון לו פוליטית. ככה יוצא שאנחנו עומדים מול הרוסים, האיראנים וחיזבאללה ללא שום מדיניות מלבד פצצה פה ושם".

מסתמן, נכון לשעה זו, שברק יוותר על המקום שלו וניצן הורביץ יעמוד בראש הרשימה.
"נשאלת השאלה בשביל מה כל הרעש? כדי שיאיר גולן יהיה מספר 2 ברשימת מרצ? אסור שיהיה איבוד קולות בגוש שרוצה להחליף את השלטון. לא צריך להתאחד נכון לעכשיו, לא תמיד אחד פלוס אחד הוא בהכרח שתיים. בלב הגוש הזה, החשיבות להיות המפלגה הגדולה עולה פי כמה וכמה, עומדת רק כחול לבן. יש מהומה רבה, ואי הבנה רבה".

גם אתם וגם הליכוד הולכים ונשחקים
"כל מי שרוצה להחליף את נתניהו יש לו ברירה אחת – כחול לבן גדולה".

אתה קורא לברק לפרוש?
"אני לא עוסק בו אישית. הקמפיין של ברק הוא בכלל לראשון לאוגוסט, התוכנית שלו הייתה להיות ראש הגוש וזה התפורר לגמרי. מאז הוא מקיים קמפיין של חיבורים כי אם הוא יילך לבד יהיה עליו לחץ גדול לפרוש. מלבדו אף אחד לא עושה קמפיין חוצות. כל ראשי כחול לבן נסעו ברכבות ובאוטובוסים כדי לפגוש אנשים, זה חלק מהקמפיין שלנו. קיץ וחם וחופש וחו"ל – אנחנו מכוונים את הקמפיין שלנו ל-17 בספטמבר".

ועדיין אתה לא אומר: ברק אל תתמודד.
"אין לי מה להגיד, בוודאי שלא עד הראשון לאוגוסט. כרגע יש פה מהומה גדולה שלא ברור מה היא מוסיפה כדי להחליף את נתניהו ולא למפלגות בסיסי משמעותיות כמו העבודה ומרצ. לגבי ההתנצלות אמש, זה אירוע שהוא אבן כבדה ביחסי יהודים-ערבים ומבחינת המשטרה, אז לעטוף את זה בהתנצלות כלאחר יד? אני מתרגש מדברים אחרים. לא מזה".