מפלגת העבודה מקיימת הערב (ראשון) מסיבת עיתונאים בהשתתפות יו"ר המפלגה עמיר פרץ, אורלי לוי אבקסיס וחבר הכנסת איציק שמולי. "מפלגת העבודה היא הבית שלי, וגם כשיש בו מחלוקות וויכוחים, אני נותר מחויב לו ולא אנטוש אותו ברגעים הקשים. 
עמיר, אורלי ואני שותפים לאותו חזון חברתי שבו ישראל עולה ומשגשגת אבל אף אחד לא נותר מאחור", אמר.
 
"הבחירה שיש בידיי היא בין התייצבות, שיש בה גם סיכון, לצדו של עמיר במאבק על הבית ועל הסיכוי של המחנה לנצח (גם אם בדרך אחרת), ובין אקזיט אישי מבטיח ונוח במקום אחר, בידיעה שגרמתי לבית הפוליטי שלי ולחבריי שאני אוהב נזק", הסביר, "אני בוחר להישאר במפלגת העבודה, ולהמשיך להיאבק על הערכים שלה. אותם הערכים שמנחים כבר שנים את תנועת העבודה שהקימה את מדינת ישראל. יחד נפעל כדי שלאחר הבחירות הקרובות יהיה כאן שלטון שרואה את כל אזרחיו ופועל למענם".
 
יו"ר גשר, אורלי לוי אבקסיס אמרה באירוע: "איציק ואני ניהלנו מאבקים רבים יחד כחברי כנסת מקצוות שונים, עם הליכה משותפת ורצון אמיתי לשינוי פני החברה בישראל. מה שאתם עדים לו היום הוא חיבור אמיץ. לא באנו לפוליטיקה כדי להינות מחיים קלים. אנחנו כאן במטרה לדון בענייני היום יום של האזרחים". היא ציינה: "אנחנו פותחים בית חדש עם הרבה אור ומאמינים שרבים יצטרפו אליו ויחזקו את היסודות שלו. אנו עומדים בפני משימה אמיתית והיא להביא בשורה החברתית".

פרץ: "יש כאלה שעשו בחירות קלות ויש כאלו שעושים דרך ארוכה"
 
"איציק שותפי, חסרת לי מאוד", אמר יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ עמיר פרץ. הוא הוסיף: "אצלנו בעבודה האנשים לפני הכל, ואיציק שמולי הוא מנהיג של אנשים. יש כאלה שעשו בחירות קלות ויש כאלה שעושים דרך ארוכה. בסוף הדרך הארוכה, אנחנו נהפוך ממפלגה פוליטית לבית פוליטי רחב שמבוסס על אידיאולוגיה ולא על חיבור של אינטרסים. מי שרוצה לראות אלטרנטיבה אמיתית שמחוברת לאזרחים, מי שרוצה ביטחון חברתי, מי שרוצה מנהיגות מוסרית עם חזון: יבחר בעבודה - גשר".
 
עוד ציין יו"ר העבודה: "אנחנו האלטרנטיבה היחידה להפקרות החברתית מבית מדרשו נתניהו. את הניתוק וההתנשאות של ממשלת הימין בראשותו, תחליף שותפות ואחדות. אנחנו נביא ביטחון חברתי לכל ישראלית וישראלי, בכל מקום".

הבוקר תקף שמולי את חברת הכנסת סתיו שפיר, שעזבה את העבודה והצטרפה ל"מחנה הדמוקרטי", ואמר כי היא "מצאה לעצמה סידור עבודה נוח". את הדברים כתב שמולי בטוויטר בתגובה לדבריה של שפיר בגל"צ, בהם קראה לשמולי לחבור למחנה הדמוקרטי.
 
"על אף שנפגעתי מההתנהלות והשקרים שליוו אותה, אנחנו לא משחקים את המשחקים האלה עכשיו. אני קוראת לשמולי ולכל מפלגת העבודה להצטרף למחנה הדמוקרטי", אמרה שפיר בראיון לגל"צ. שמולי לא איחר להגיב לשפיר וכתב: "סתיו, צאי כבר מהאובססיה שלך. במשך כל הקמפיין הפצת עלילה ושקר שהרצון שלי בחיבורים נועד להשיג לי מקום בכנסת ולא מטרה גדולה. נו, ומי נטשה את המפלגה בשעתה הקשה עבור סידור עבודה נוח?? הרעיון היה להתחבר כמפלגה ולא לעשות אקזיט אישי. את הקריאות שלך שמרי לעצמך. שלום ולא להתראות".