ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (רביעי) את בצלאל סמוטריץ' בנוגע לדבריו על רצונו כי ישראל תהיה מדינת הלכה. בפגישתו עם משלחת של כ-40 חברי קונגרס דמוקרטים בראשות חבר הקונגרס סטני הוייר במשרד החוץ, אמר נתניהו: "חבר בקואליציה שלנו, לא מהליכוד אלא ממפלגה אחרת, אמר שהוא רוצה שישראל תהיה מדינת הלכה. זה פשוט שטויות. זה פשוט בלבולי מוח".
ראש הממשלה התייחס גם להצעת החוק אותה הציג היו שר המשפטים אמיר אוחנה, במסגרתה יבוטל סעיף 3 לחוק, הדורש כתנאי סף זוגיות של "איש ואשתו", כך שלמעשה טובת הילד תקבע ללא אפליה, תוך התחשבות במסוגלות ההורית - ולא במין ההורים. "אין דבר שמעיד על כך יותר מאשר שר המשפטים שמונה לאחרונה מהליכוד. הוא הגיש היום הצעת חוק לאימוץ אוניברסלי על ידי הורים ללא שום קשר למגדר. זאת מדינת הלכה? פשוט מגוחך, אמר נתניהו".

צילום: קובי גדעון, לע"מ


השר סמוטריץ' לא איחר להגיב ותקף בחריפות בחשבון הפייסבוק שלו את ראש הממשלה. "ביבי לא זלזל בי או בדבריי, ביבי מזלזל בכל מי שהוא יהודי מאמין. השיקולים של ביבי הם אך ורק אלקטורליים ללא שום גרעין של אמת המחוברת ליהדות. כך היה, כך הווה וכך יהיה. ביבי רוצה לפנות היום לקהל חילוני כדי לגרד משם עוד מנדט או שניים ולכן היום נוח על הגב של סמוטריץ׳ להוכיח עד כמה הוא נאור ומתקדם ושחלילה אף אחד לא ירתע מדגל של מדינה יהודית שמישהו מרים. אבל אל תדאגו, תוך יום יומיים ביבי ירדוף אחרי המצביעים הדתיים, ימרח מודעות בכל עלוני השבת והעיתונות המגזרית ויבטיח להם הרים וגבעות. שהליכוד היא היא הבית האמיתי של הציונות הדתית, של ההתיישבות ושל הימין כולו", כתב סמוטריץ'.
 
עוד הוסיף סמוטריץ': "אבל בבחירות הקרובות הציבור הדתי לא יקנה את מניפולציות השתיה והגוועלד של ביבי. כי יש גבול לזלזול באינטליגנציה שביבי מייחס לציבור הזה ואני משוכנע שהגבול הזה כבר כאן. ולכן בעזרת השם הציונות הדתית והימין האמיתי והערכי יתן את קולו ואמונו למי שמאמין באמת ולא למי שמזייף אמונה רק לפני הבחירות". 

 

עוד הוסיף נתניהו בדבריו בכנס: ״יש מצג שווא גדול מאוד על ישראל. אני רוצה להציג לכם לרגע קצר, כדי שתוכלו להבין טוב יותר את הסיפור הרחב של ישראל, שאינו מובן, ומספרים אותו מעט מאוד. חלה מהפכה יוצאת דופן במצבה של ישראל בעולם, והדבר השני הוא מקומה של ישראל במהפכה המתחוללת בעולם. אנחנו חיים בתקופה מהפכנית.


"אנחנו חותמים על הסכמים חדשים. חתמנו על 300 הסכמים בשלוש שנים. אם לוקחים בחשבון את העובדה שיש לנו כל כך הרבה חגים, אז זה יוצא בערך הסכם אחד כל יומיים. משהו גדול קורה כאן".

יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב לשניים במילים: "מה? מה פתאום" וצילום מסך מדף הפייסבוק של ראש הממשלה.

כזכור, שלשום התקיים כנס בירושלים של רבני בית הלל, ובו אמר סמוטריץ’ דברים שאמר כבר בעבר, על שאיפותיו כי ישראל תהיה מדינת הלכה.
“כולנו היינו רוצים שמדינת ישראל תנהג על פי התורה וההלכה. אנחנו רק לא יכולים, כי יש אנשים שחושבים אחרת ואנחנו צריכים להסתדר איתם”, אמר סמוטריץ’. “אני חושב שלא פעם אנחנו פוגשים סתירות לכאורה, שבאכפתיות ותשומת לב אפשר ליישב אותן בלי שצריך לשלם מחירים ולמזער את הקונפליקטים, וממילא את הצורך לכפות או להתפשר”.