"חשיפת הטקטיקה של צה"ל - מיותרת": סגן הרמטכ"ל ואלוף פיקוד צפון לשעבר, וחבר המחנה הדמוקרטי כיום, יאיר גולן, דיבר היום (שני) עם בן כספית ופרופ' אריה אלדד בתוכניתם ב-103FM, וביקר בחריפות את סדר הפעולות שהתרחשו בזמן ולאחר חילופי האש החריגים שהתרחשו אמש בגבול לבנון, ואמר: "חשיפת הפעולה הייתה לא חכמה. לא עושים הונאה כדי להתפאר שעשינו הונאה".

הגורם הביטחוני הבכיר שלקח אחריות בצורה חריגה ואמר שתקפנו בעיראק ובאיראן וכי נסראללה ביקש אתמול הפסקת אש - הוא נתניהו.
"אין לי מושג בנוגע לזה וזה נשמע לי לא טוב. אני יכול לומר שהבכיר הזה אינו אני. ביומיים האחרונים אמרתי שכל ניצול של אירוע ביטחוני לצרכים פוליטיים זה דבר פסול. אני לא יודע לאושש או להפריך את הטענה שלך. אם זה אכן כך זה חמור מאוד. מדובר בביטחון ישראל, שמירת האירועים של המערכה בין המלחמות צריכה להיות כזו שיוצרת מינימום מתח ומינימום לחץ על הצד השני להסלים את המצד. כל שבירת הקוד הזה היא פסולה".
 

גינינו את החמאס שמשתמש באמבולנסים להוביל מחבלים בזמן שאנחנו אתמול השתמשנו במסוקים רפואיים לפעולת הונאה.
"חשיפת הפעולה הייתה לא חכמה. לא עושים הונאה כדי להתפאר שעשינו הונאה. זה מציג את הצד השני ככלי ריק ומונע ממך להשתמש באותה טריק פעם נוספת. זה מיותר".
 


צחי הנגבי אמר שהראשונים שחשפו את הפעילות בסוריה היו מפקד חיל האוויר והרמטכ"ל.
"גם אני סיימתי תפקידים מלאים בפעילות מבצעית ולא נקטתי בלשוני או התפארתי בדברים שעשיתי. כל יוהרה בין אם צבאית או פוליטית היא פסולה. אני לא מבין את מי זה משרת. זה נראה לי על סף הילדותי והדברים האלה מיותרים. ככל שרק ניתן יש לשמור את הדברים מתחת לרף תודעת הציבור. אנחנו צריכים לנקוט בלשון צנועה ובמינימום חשיפה. זה הדבר הנכון לעשות".
 
אולי הגיע הזמן להפסיק להרתיע את נסראללה - ולהרוג אותו?
"סיכול מנהיגות הצד השני זה נושא כבד. צריך לשאול את עצמנו איך זה ישפיע ומי יבוא במקום. אחמד יאסין לדוגמא אינו מקרה חסן נסראללה. אין מקרה דומה למשנהו. דנים איש-איש לגופו. אני מציע שבנושאים של סיכולים ממוקדים לא נדון באופן פומבי".
 
אתה בעד הקמפיין של המחנה הדמוקרטי שמתעלק על גנץ שמשתתף עם חבריו בכנס של סרוגים?
"כשראש הממשלה היה יצחק שמיר והרב כהנא דיבר מעל דוכן הכנסת, שמיר היה יוצא החוצה. בן גביר הוא מאותו הז'אנר. העובדה שהאיש הזה מקבל יותר ויותר לגיטימציה בחברה הישראלית ובמערכת הפוליטית זה חמור ביותר".
 
כשתהיה חבר כנסת תצא כשאחמד טיבי ידבר?
"קודם כל עליי להיות חבר כנסת. אני לא אכנס לכל מקרה לגופו ולא יודע לומר מה אעשה במקרה כזה או אחר. צריך לנהוג כבוד גם במוסד ולא רק באישים הדוברים. באופן עקרוני אנשים שמחזיקים בדעות גזעניות לא צריכים להיות במערכת הפוליטית. אני מצר על כך שבן גביר זכה לאיזושהי אפשרות לרוץ למערכת הפוליטית. הוא מייצג בעיני עמדות לא בגלל טבען הגזעני".