המאבק על קולות הימין נמשך: ראשי ימינה, איילת שקד ובצלאל סמוטריץ', עלו לשידור חי בפייסבוק היום (רביעי), זאת לאחר שאתמול נאם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בכנס פעילים בקרית אתא ואמר כי "אסור לבזבז קול על מפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה, או על מפלגות שזה לא משנה אם יקבלו 8 או 9 מנדטים. לא הימין ישמור על הליכוד - הליכוד ישמור על הימין". דבריו של נתניהו נועדו להסיט את קולות הימין מרשימת "ימינה" אל עבר מפלגת הליכוד, בטענה כי מה שחשוב זה המפלגה הגדולה. 

יאיר נתניהו. צילום: פלאש 90יאיר נתניהו. צילום: פלאש 90יו"ר ימינה ושר התחבורה פנו במהלך השידור ליאיר נתניהו בתגובה לשאלתו האם ימליצו על אביו לראשות הממשלה:

שקד: ״יאיר אנחנו נמליץ רק על אבא שלך לראשות ממשלה ולא לאף אחד אחר אז אתה יכול להתקדם״.

סמוטריץ': ״ואני אגיד לך עוד משהו יאיר -יש לי הערכה גדולה לאבא שלך. יש לי גם לא מעט וויכוחים ומחלוקות איתו וזה בסדר, אנחנו מנהלים את זה עניינית.  אני בהחלט רוצה למשוך אותו הרבה יותר לימין ולווודא שהוא לא יקים עוד פעם ממשלת שמאל כפי שהוא עשה.  אני חושב שמסע ההכפשות והשקרים שאתה עובר הוא בלתי מתקבל על הדעת ואין ספק שאני הייתי מרגיש נורא ואיום וילדיי היו מרגישים נורא ואיום עם היו עוברים את זה".

השר הוסיף ואמר: "חז״ל אמרו מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך - אל תאמץ אותם שיטות. אל תכפיש אל תייצר קמפיינים. אתה יודע מצויין שאנחנו מפלגת ימין אתה יודע מצויין שאבא שלך הוא מועמד הימין היחידי לראשות הממשלה אתה יודע מצויין שאנחנו הולכים להמליץ עליו והולכים להקים איתו ממשלת ימין. אגב. אנחנו נרצה שהממשלה לא תהיה רק בכותרת אלא גם במעשים - במשפט בהתיישבות ובבטחון. אל תעיף ספינים שאתה יודע שאין להם שום אחיזה במציאות בדיוק כפי שעושים לך וקשה לך".