לאחר שיו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, דחה הבוקר (ראשון) את בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להיפגש עמו בנוגע לחשד לזיופים בבחירות, הגיע ראש הממשלה לכנסת כדי למסור דברים אודות היקף הזיופים בבחירות האחרונות. החלטתו של נתניהו הגיעה בעקבות פרסום של קלמן ליבסקינד במעריב, בו נחשף כי המשטרה לא בדקה דיווחים בנוגע לזיופים ב-80 מתוך 82 קלפיות. "אני יושב פה עכשיו עם חברי בכנסת, כמה דלתות ממנו, סירבו לראות אותי", זעם נתניהו בפתח דבריו. "רצינו לעשות את הדבר הכי פשוט כדי להבטיח שלא יהיה גניבות וזה אומר מצלמות. גם לזה הם סירבו. הם אמרו 'תחוקקו חוק', ואחר כך אמרו 'אין לכם מספיק זמן לחוקק חוק למצלמות'. בקיצור יש כאן סכנה אמיתית. אסור שקרה מה שקרה בפעם הקודמת. יש לזה תשובה אחת יסודית - שכל אנשי הליכוד יבואו ויצביעו מח"ל. אנו נתגבר על זה בקלות אם כל מצביעי הליכוד יצאו להצביע, וכרגע זה לא המצב. אם אתם רוצים להתגבר על הזייפנים, על אלה שגוננבים בחירות, תבואו להצביע. זה פשוט בלתי נסבל". 

 
בתוך כך, הוא גם תקף את יו"ר הבחירות, ואמר: "אני לא מבין איך השופט מסרב לשמוע את ראש הממשלה. אתם מדברים על טוהר הבחירות, על דמוקרטיה. מה זה דמוקרטיה אם לא רצון הרוב?".

את דבריו חתם באומרו כי "דיברתי עם ארדן, והוא מר שינחה את המשטרה למנוע גניבת בחירות. אסור שיקרה מה שקרה כאן. אסור לתת למפלגות הערביות ולתומכיהן לגנוב את הבחירות".". 

מלצר סירב להיפגש עם נתניהו

הבוקר קבעה נשיאות ועדת הבחירות כי השופט מלצר לא ייפגש עם רה"מ לדיון בנושא. ההחלטה התקבלה ברוב של שלושה נגד אחד, לאחר שחבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד הצביע בעד, ואילו ש"ס, העבודה וכחול לבן הצביעו נגד.

בהודעת הוועדה נאמר כי "נשיאות ועדת הבחירות המרכזית התכנסה היום, 15.9.19, לישיבה ודנה בפניית רה"מ להיפגש עם יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, עם מנכ"לית הוועדה ועם היועמ"ש של הוועדה. בעקבות פניית רה"מ, פנו גם ראשי מפלגות אחרים בתביעה, שהיה ותתקיים פגישה עם רה"מ, גם הם רוצים להיפגש עם היו"ר של ועדת הבחירות המרכזית. בדעת רוב חברי הנשיאות, הוחלט שלא להיפגש באופן אישי עם ראש הממשלה ועם אף אחד מראש המפלגות, וזאת נוכח סדר הזמנים הצפוף, ונוכח העובדה שהוועדה אינה גוף חוקר ואין בידה את הסמכות הקונקרטית להנחות את המשטרה, ובשים לב לכך שיו"ר הוועדה, והוועדה עצמה, עשו ופעלו רבות מול המשטרה והפרקליטות לזרז את החקירות. עם זאת, הוחלט כי ראש הממשלה וכן כל אחד מראשי המפלגות שמעוניין בכך, יכולים אם יחפצו בכך לפנות בכתב לוועדה".

נתניהו הגיב להחלטת הוועדה ואמר: "המשטרה השקיעה רבע מיליארד שקלים בחקירות סרק נגדי, אבל אף אחד לא בדק 82 קלפיות חשודות בזיופים מהבחירות האחרונות? אף אחד אפילו לא התקשר לנציגים שישבו באותן קלפיות. איזה הסבר יש לזה? ועכשיו גם הפילו לנו את חוק המצלמות. אין ברירה אלא לצאת להצביע מחל כדי שלא יגנבו לנו את הבחירות".


 

כזכור, נתניהו פעל במהלך סוף השבוע לקיים פגישה דחופה בינו לבין השופט חנן מלצר, כדי לדון בממצאים החמורים שעלו בתחקיר של קלמן ליבסקינד בגיליון "סופהשבוע" של "מעריב", ולפיהם, לדברי נתניהו, “הבחירות בישראל נגנבו”. יו”ר כחול לבן ומועמדה לראשות הממשלה, ח”כ בני גנץ, קרא אמש לשופט מלצר: “אל תיפגש עם נתניהו. הוא עושה ספין פוליטי שמטרתו לייצר דה־ לגיטימציה לתהליך הדמוקרטי”.

נציג הליכוד בוועדת הבחירות, ח”כ דוד ביטן, פנה עם צאת השבת למנכ”לית הוועדה אורלי עדס ומסר לה את בקשתו של ראש הממשלה לכנס ישיבת חירום עם השופט מלצר כבר אמש, אולם בקשתו נענתה בשלילה. זמן קצר לאחר מכן פרסמה הוועדה תגובה: “השופט מלצר קבע כי פנייה זו, כמו כל פנייה אחרת שתוגש בנושא, תובא להכרעת נשיאות ועדת הבחירות המרכזית בישיבה המיוחדת שתתקיים מחר, יום א’, בשעות הבוקר”.

אתמול, בעיצומה של השבת, כינס ראש הממשלה במעונו ישיבת חירום, בהשתתפות השרים יריב לוין, אמיר אוחנה, גלעד ארדן וח”כ ביטן, ובה ביקש לכנס את ישיבת החירום עם השופט מלצר, “כדי להבטיח שלא תהיה גניבת בחירות נוספת בבחירות האלו”, כהגדרתו. בהודעת הליכוד שפורסמה אחר כך נכתב: “התחקיר המטלטל חושף שהמשטרה פנתה רק לשניים מתוך 82 חברי ועדות קלפי שדיווחו על זיופים, שבזכותן בל״ד עברה את אחוז החסימה והליכוד איבד שני מנדטים. אם תלונות הליכוד היו נבדקות בזמן, ישראל לא הייתה נמצאת כעת בסבב הבחירות הנוכחי”.

אמש, בראיון לערוץ 12, התייחס נתניהו לתחקיר "מעריב": “אתם הייתם צריכים לעשות סקנדל מהכתבה המטלטלת של קלמן ליבסקינד בסוף השבוע ב'מעריב', שאומר שהמשטרה לא בדקה 80 מתוך 82 קלפיות חשודות במגזר הערבי. איך יכול להיות דבר כזה? אז יגנבו עוד פעם את הבחירות? הדרך היחידה היא לבוא ולהצביע מח”ל”. בתגובה אמרה המראיינת רינה מצליח כי שוחחה עם קצינים בכירים משטרה שמסרו לה שהמשטרה חוקרת את התלונות על זיופים ותזמן עדים נוספים.