תוצאות הבחירות לכנסת ה-22 מצביעות על פלונטר שישיה קשה לפתור אותו בדרך להרכבת הממשלה. מצד אחד, כחול לבן ממשיכה להתנגד לישיבה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ומצד שני, בליכוד הצהירו כי לא ילכו בלעדיו לממשלת אחדות. ח"כ מיקי זוהר, אחד המקורבים לנתניהו, דווקא רואה את הדברים אחרת. "כמה שהרכבת הממשלה נראית לכם סבוכה – היא ממש פשוטה", אמר הבוקר (חמישי) לרוני דניאל, אלון בו דוד ויואב לימור בתוכנית "הקבינט" ב-103FM. "לנו יש שתי דרישות, שנתניהו יהיה ראש הממשלה ושכל המפלגות בימין יהיו חלק מהקואליציה. אם תעלה סוגיית הרוטציה ברור לנו שנתניהו יהיה הראשון".אתם נמצאים במצב בו אתם יכולים להציב דרישות?
"אנחנו נשמע את הדרישות של ליברמן ונענה לכולן למעט דרישה אחת – שבנימין נתניהו לא יהיה ראש הממשלה".ליברמן הלך לבחירות בקריאה לאחדות חילונית ודרש לימודי ליבה. איך תקבלו את זה עם השותפות הטבעיות שלכם?
"אנחנו מוכנים להקים ממשלה תוך שלוש דקות והפנו את השאלות הללו לליברמן. הוא יצטרך לתת את התשובות למה הוא לא מצטרף לממשלה שאנחנו רוצים להקים. אין ספק שכולם הפסידו בבחירות האלו מלבד ליברמן שניצח".גם נתניהו הפסיד.
"נתניהו לא הפסיד. הסיטואציה שלו לא השתנתה".רוב הציבור הצביע למפלגות שאמרו שהן לא רוצות את נתניהו כראש הממשלה.
"כשיש 12 מנדטים שמשתייכות למפלגות הערביות שלא רוצות ראש ממשלה יהודי, זה לא הוגן לכלול אותן".מה זאת אומרת? הם חלק מהציבור הישראלי. רוב הציבור לא רוצה את נתניהו. לפי ההיגיון שלך ניתן לומר על החרדים שפוסלים את ליברמן ולפיד את אותו הדבר.


"גם החרדים וגם אנחנו יכולים לשתף פעולה כי יש לנו מחנה משותף. מי שפוסל את החרדים הם ליברמן ולפיד".והחרדים לא פוסלים את לפיד?
"חד משמעית לא. אני חושב שהעובדה שנתניהו יהיה ראש הממשלה הוא תנאי חשוב".אתה חבר בליכוד ולא חבר במפלגת נתניהו. אין תוחלת לליכוד ללא נתניהו?
"יש לה תוחלת מעולה אך אנחנו לא מחליפים את המנהיג הכי טוב שיש לליכוד".

יש חרטות על הקמפיין האלים שקיימתם בבחירות הללו?
"אין סוף חרטות. אני יכול למנות תוך מספר שניות לפחות עשרה דברים גרועים שעשינו. קמפיין המצלמות היה מיותר לחלוטין, איבדנו את הציבור האתיופי שכמעט ולא הצביע עבורנו. העניינים הביטחוניים בדרום פגעו בנו בצורה קשה וקמפיין הגעוואלד לא עבד, התקשורת נהגה לומר שזה רק קמפיין ללא תוחלת למרות שצדקנו. יש אין ספור דברים שנצטרך לתקן אם וכאשר נקלע למערכת בחירות נוספת".