בתום ספירתן של כמעט כל 280 אלף המעטפות הכפולות, מסתמן כי מפלגת כחול לבן גברה בפער של עשרות אלפי קולות על הליכוד - והיא תהיה הרשימה הגדולה ביותר בכנסת ה־22, בפער של 2 מנדטים על פני הליכוד. לפי תוצאות לא רשמיות, בטרם הודיעה ועדת הבחירות המרכזית על סיום הספירה, עולה התמונה הבאה: כחול לבן, בראשות בני גנץ, קיבלה 33 מנדטים. מפלגת הליכוד, בראשות בנימין נתניהו, הגיעה שנייה וקיבלה 31 מנדטים בלבד. הרשימה המשותפת, בראשות ח"כ איימן עודה, רשמה לזכותה הישג גדול כשקיבלה 13 מנדטים והפכה לרשימה השלישית בגודלה בכנסת. 

פרשן מעריב בן כספית התייחס היום (שישי) בבתוכניתו של ניסים משעל ב-103FM לתוצאות הבחירות והעריך כי עידן נתניהו הגיע לסופו. לגבי האפשרות לסיבוב שלישי אמר: "אפס סיכוי שנלך בפעם השלישית לבחירות".

האם תם עידן נתניהו?
"צריך להגיד זאת בזהירות אך כן. זה אומר שכדור השלג יצא לדרכו. נתניהו הובס. מסתכלים על המספרים, הוא גרם לימין לאבד 260 אלף קולות. כ-11 מנדטים פחות לימין. זו מכה קשה שאני לא זוכר כמותה ב-20 שנים האחרונות. ההסתערות עם קילשונים – הציבור לא רצה את זה".


הוא מאמין שהוא קוסם.
"הוא לא מוותר אף פעם, לטוב ולרע. הוא מלך הקאמבקים והכתיב את הקצב אך הסיפור הזה נגמר. נתניהו מבין את מצבו וגם גם חברי הליכוד".
מה צריך לקרות כדי שהוא יפרוש?
"צריך להיות מרד בליכוד. לא אלים או קשה. אף אחד לא צריך לגרש אותו כמו שהוא ניסה לעשות לנו העיתונאים. צריך להסביר לו את המצב. הוא ינסה להרכיב ממשלה ראשון או שני ואני מעריך שהוא לא יצליח. אם נתניהו שוב לא יצליח להרכיב ממשלה, הווינר הגדול יהפוך ללוזר ענק ומיד יקראו לפריימריז. אמנם הוא השמיד את מפלגת הליכוד אך יש שם עוד שמות שיכולים להחליף אותו. נתניהו לא הגיע ל-61, הוא איבד 11 מנדטים והציבור אמר לו 'עד כאן'. ברגע שהוא יבין שאין לו את חברי הליכוד הוא ירוץ לעסקת טיעון, אני חושב שזה יהיה כבר מאוחר מדי".
מה חלקה של הגברת נתניהו באפשרות שלו לוותר?
"אני חושב שהגיע הזמן שהחלטה אחת תגיע בלעדיה. אלא אם היא רוצה לראות את בעלה במדי אסיר. בניגוד לרבים אחרים אני לא הייתי רוצה שזה יקרה. אני הייתי תומך בחנינה אחרי הרשעה ופרישה מהחיים הפוליטיים. אף אחד מאיתנו לא ירווה נחת מלראות את ראש הממשלה בכלא. אנחנו צריכים להירגע. משפט נתניהו ישסע אותנו וטוב שזה ייגמר".
הסיכוי לבחירות נוספות הוא לא פחות מהסיכוי להרכיב ממשלה. אני לא רואה איך מעגלים את הריבוע
"אפס סיכויים שהולכים לבחירות. יש גם היגיון בשיגעון. לא הולכים לבחירות בגלל אדם אחד. אם זה יקרה זה יהיה קלון לנצח. חברי הליכוד לא יתנו לזה לקרות. אין מעגל שלא ירובע כדי לא לקחת את המדינה לשנה וחצי של קיפאון".
אתה רואה את נתניהו מוותר לגנץ?
"כשלא תהיה לו ברירה – כן. חשבו שמסע השיסוי של נתניהו יצליח שוב, לא כך המצב".

אתה אופטימי מאוד שבלפור תיתן לו אישור לוותר לגנץ, יעדיפו הכל כדי להישאר שם.
"יש רגעים בהם האישור של בלפור כבר לא רלוונטי. יש רגעים שזה פשוט לא מעניין. יש רגעים בהם הוא כבר לא אדון לגורלו. צריך להפנים את זה – הוא הפסיד. אני לא רואה תרחיש בו כחול לבן יישבו איתו כשהוא ראשון ברוטציה".
אתה מבין את המשמעות של שני ברוטציה. הוא לא יוכל להיות שר אם יהיה נגדו כתב אישום.
"הוא יוכל להיות יו"ר ועדת חוץ וביטחון. אם הוא יורשע – תודה ושלום".