אופוזיציה פנימית לאסטרטגיה של בנימין נתניהו:הליכודניקים החדשים יוצאים בקמפיין חדש, כולל שלטי חוצות, הקורא לראשי הליכוד להקים ממשלת אחדות ולוותר על בלוק הימין שהקים ראש הממשלה לאחר הבחריות. בקמפיין הם קוראים לחתום על עצומה בעניין. לדברי חברי הקבוצה, סקר שהזמינו מראה כי רוב מצביעי הליכוד - 57% - תומכים בממשלת אחדות עם כחול לבן מול 30% שמתנגדים.

לפי תוצאות הסקר, אומרים הליכודניקים החדשים, התעקשות על הגוש הינה בגידה ברצון המצביעים. "הליכוד וכחול לבן צריכים לסגור את קווי היסוד של הממשלה קודם כל, ועל בסיסם יצטרפו מאוחר יותר מפלגות נוספות". 
בפוסט בעמוד הפייסבוק הסביר היום ניר הירשמן, מראשי הליכודניקים החדשים, את המהלך: "אנחנו ליכודניקים, לא גושניקים. פרק המטרות של חוקת הליכוד הוא מסמך ליברלי, שאין בינו ובין מצעי מפלגות 'הגוש' דבר וחצי דבר מעבר לברית אינטרסים של חשודים בפלילים. נראה את ליצמן מסכים לאיסור על אפליה על רקע מין, או את סמוטריץ' חותם על איסור אפליה על רקע גזעי. נראה אותם ואת דרעי מסכימים על הבטחת עליונות החוק, זכויות האדם והאזרח, חופש המצפון, חירות הפרט, כל אלה חלקים מחוקת הליכוד. הם לא יסכימו כי אלה לא הערכים שלהם. אלה הערכים שלנו, חברי תנועת הליכוד. עניין נוסף הוא גודל וכמות ההשפעה של הליכוד בממשלת האחדות החדשה. אנחנו לא צריכים להתחלק במספר התיקים, ראשי הוועדות והתקציבים עם מפלגות נוספות, שמצביעינו לא הצביעו עבורן".

עוד הוסיף הירשמן, כי "הקמת ממשלת אחדות לאומית בראשות הליכוד היא האינטרס העליון של מדינת ישראל. כרגע אנחנו בשיתוק - אי אפשר להשקיע בכלכלה, בביטחון, אי אפשר להעביר חוקים וליצור רפורמות. אי אפשר לשפר את מערכת הבריאות או להקצות תקציבים לחינוך. אנחנו נהרסים כאן, והפוליטיקאים משחקים בגושים. הגיע הזמן שנפסיק את משחקי האגו ושנחזור לנהל את המדינה".