הימים המתוחים בגזרה הפוליטית ערב הבחירות משפיעים רבות גם על אמצעי התקשורת, שנעים מדיווח הכפשות הדדיות של יריבים פוליטיים לידיעות על חיבורים ומיזוגים בגושים. הפרשנית הפוליטית של חדשות 12, רינה מצליח, שוחחה היום (שישי) ב-103FM עם ניסים משעל ודיברה על ההתפתחויות הפוליטיות לקראת הבחירות בחודש הבא.
פעם אמרת כי מצביעי הליכוד הם 'עדר עיוור' וחטפת.
"לא אמרתי מצביעי הליכוד, זה הם אמרו שאמרתי. אמרתי שאנשי הימין בכנסת שהולכים איתו כשהוא הולך לפיזור הכנסת וחוזרים בהם אחר כך כשהוא חשב שלא צריך. בליכוד מחפשים כל הזדמנות לתקוף. לליכודניקים כמו כ"ץ וארדן קשה לדבר כי הם לא מעורים בקמפיין וצריכים להגיד את מה שמכתיבים להם ולא כולם מרגישים עם זה נוח. סער נמצא במצוקה וקשה לו לדבר. יש הרבה פוליטיקאים שנמצאים בסיטואציה שהם מעדיפים לשתוק. קשה להם לענות על הדברור הפרוע של ראש הממשלה".
על סקר מעריב 103FM אמרה מצליח: "התיקו הזה יקבל משמעות אחרת לאחר הבחירות כשיגיעו ההמלצות לנשיא, שבפעם הקודמת היו ברורות לטובת נתניהו. לא נלך לעוד בחירות. לא בטוח שריבלין ייתן לו את מלאכת הרכבת הממשלה". 

מה עובר על בני גנץ?
"אם הייתה לי תשובה לשאלה הזו הייתי מלכה. שיתחיל להוציא את הידיים מהכיסים, להפסיק לשמור על מיסטר קלין ולהתחיל להתראיין תחת כל עץ רענן ולהשתפשף, מה שחשבתי שהוא היה צריך לעשות כבר במערכת בחירות הקודמת".


לפי סקר מעריב ו-103FM, שבוצע על ידי מכון סמית בראשות רפי סמית, אילו נערכו הבחירות היום, הליכוד בראשות בנימין נתניהו היה מקבל 32 מנדטים, כמו בסקר בשבוע שעבר. ימינה בראשות איילת שקד היתה יורדת במנדט ל-9, ש"ס בראשות אריה דרעי שומרת על יציבות - 8 מנדטים, יהדות התורה - 7. בסך הכל לגוש הימין - 56 מנדטים, פחות מנדט לעומת הסקר הקודם.
 
גוש המרכז-שמאל עם הרשימה המשותפת מקבל גם השבוע 54 מנדטים, אך יש תזוזות פנימיות בתוכו. כחול לבן בראשות בני גנץ ויאיר לפיד – 30 מנדטים. העבודה-גשר בראשות עמיר פרץ עולה במנדט ל-6 מנדטים, על חשבון המחנה הדמוקרטי בראשות ניצן הורוביץ, סתיו שפיר ואהוד ברק - 7, ירידה במנדט לעומת הסקר הקודם. הרשימה המשותפת בראשות איימן עודה יציבה - 11 מנדטים. 
 
גם השבוע שחקן המפתח הוא אביגדור ליברמן, שמתחזק במנדט ל-10 מנדטים. ליברמן מבקש לכפות ממשלת אחדות בשיתוף הליכוד, כחול לבן וישראל ביתנו, בלי החרדים ומפלגות הימין, ובלעדיו אין לאף מפלגה יכולת להרכיב ממשלה. מהסקר עולה כי עוצמה יהודית בראשות איתמר בן גביר מקבלת 1.7% וזהות בראשות משה פייגלין מקבלת 2.3%. שתיהן לא עוברות את אחוז החסימה ומבזבזות רבבות קולות לימין.