סקר "מעריב": אילו התקיימו הבחירות היום, הייתה הליכוד המפלגה הגדולה ביותר אך מנהיגה בנימין נתניהו עדיין לא יכול היה להרכיב קואליציה ללא ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן. כך עולה מסקר אחרון לפני הבחירות של "מעריב".
 
על פי סקר מכון סמית בהנהלת רפי סמית, שנערך ב־11 וב־12 בספטמבר, מפלגת הליכוד בראשות נתניהו מקבלת 33 מנדטים, אחד יותר מכחול לבן. נתניהו הציב לעצמו מטרה: להשיג 61 מנדטים כדי להקים ממשלת ימין המתבססת על הליכוד, ימינה והחרדים, אבל לפי הסקר חסרים לו ארבעה מנדטים שיבטיחו לו קדנציה נוספת. זאת משום שגוש הימין מקבל 57 מנדטים לעומת 54 מנדטים לגוש המרכז־שמאל־הרשימה המשותפת.
 


תמונת המנדטים בגוש הימין היא: הליכוד בראשות נתניהו – 33 מנדטים, ימינה בראשות איילת שקד - 9, ש"ס בראשות אריה דרעי – 8, ויהדות התורה - 7. בגוש המרכז־שמאל מקבלת כחול לבן בראשות בני גנץ 32 מנדטים. הרשימה המשותפת בראשות איימן עודה - 12 מנדטים, המחנה הדמוקרטי בראשות הורוביץ, שפיר וברק – 6, ואילו מפלגת העבודה־גשר בהנהגת עמיר פרץ מתרסקת ל־4 מנדטים בלבד ומתקרבת אל האזור המסוכן. נראה כי החיבור עם אורלי לוי־אבקסיס, לפחות על פי הסקר, נחל כישלון חרוץ, וכי הקמפיין החברתי שמובילים פרץ ולוי־אבקסיס אינו סוחף המונים, בלשון המעטה.
 
ישראל ביתנו נחלשת מעט ומקבלת 9 מנדטים, אבל יו"ר אביגדור ליברמן ממשיך להיות, כפי שהיה לאורך תקופה ארוכה, לשון המאזניים, והוא יוכל לכפות ממשלת אחדות עם הליכוד וכחול לבן, ללא חרדים, כפי שהצהיר לאורך הקמפיין. ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר אתמול, בטרם המריא לסוצ'י, כי בסקר האחרון שהזמין הליכוד מפלגת עוצמה יהודית בראשות איתמר בן גביר עוברת את אחוז החסימה, אבל על פי סקר "מעריב" מפלגה זו מקבלת רק 2.9%.
 
עם זאת, יש לציין כי סקר נרחב ואחרון לפני הבחירות שערך מכון קנטאר עבור חדשות הערב של תאגיד השידור הציבורי כאן 11, שפורסם אמש, מלמד כי עוצמה יהודית עוברת את אחוז החסימה ויציבה על 4 מנדטים, זאת בהמשך לסקר הקודם של מכון קנטאר עבור כאן רשת ב' השבוע, שגם בו זכתה עוצמה יהודית ל־4 מנדטים.

סקר מכון סמית עבור "מעריב" המתפרסם כאן בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות בשילוב של פאנל אינטרנטי וראיונות טלפוניים בקרב מדגם מייצג של 603 איש/ה. טעות הדגימה - 4%.