יומיים לפקיעת המנדט של גנץ: יו"ר גשר, ח"כ אורלי לוי אבקסיס, הודיעה היום (ראשון) בפוסט שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה, כי תצטרף באופן רשמי לבלוק הימין וכי לדעתה יש להעניק לראש הממשלה, בנימין נתניהו, את המנדט להקמת הממשלה. "פנייתו של גנץ לנשיא המדינה להארכת המנדט היא הודאה בחוסר יכולתו להרכיב ממשלה", האשימה לוי אבקסיס.

"בקשתו של גנץ נועדה להרוויח זמן כאמצעי להפעלת לחץ במשא ומתן התקוע. לחץ שתכליתו לסחוט מן הצד שכנגד עוד ויתורים ועוד מוקדי כוח פוליטיים- זאת בנוסף לרוטציה ולייצוג הפריטטי המנוגדים לכל פרופורציה הגיונית במצב נורמלי. המשא ומתן, שהתחיל מתוך דאגה כביכול מסכנת הקורונה, הפך לתעתוע פוליטי מוזר המלווה באיומים על ראש הממשלה: אם לא תענה לדרישתנו, נגיש לכנסת הצעות חוק שיפסלו אותך באופן פרסונלי מלכהן", תקפה בהמשך. 

עוד הוסיפה כי "מדהים לשמוע מוסר סלקטיבי שכזה מפיהם של אלה שהבטיחו פוליטיקה נקייה. במצב שנוצר יש רק דרך אחת לצאת מן המבוך, והיא להכיר בעובדות: הליכוד היא המפלגה הגדולה בכנסת, רה"מ נתמך ע"י הבלוק הפוליטי הגדול בכנסת: 59 חברי כנסת, גם במצב שנוצר הממשלה מתפקדת, אפשר וניתן לבקר אותה, אבל היא עדיין מתפקדת ולא מתפרקת - ולכן, מכלל מהסיבות האלו יש לתת לרה"מ את המנדט כי בואו נודה, רק לו הסיכוי להרכיב ממשלה". 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את לוי אבקסיס על התבטאותה ושיתף את הפוסט שכתבה בעמוד הרשמי שלו, שם כתב בקצרה: "אורלי, ברוכה הבאה".

ח״כ תמר זנדברג ממרצ תקפה בחריפות אל לוי אבקסיס ואמרה כי ״בצעד הקודם שלה, תהיתי איך אורלי לוי אבקסיס יכולה לישון בלילה. עכשיו אני מבינה שאין לה לא מצפון ולא מוסר וגם לא מינימום בושה״.

יו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ אמר: "אורלי לוי לא מייצגת ולו בוחר אחד מתוך 267,480 שהצביעו לרשימה שלנו. המהלך הבזוי שלה הוא בפועל גניבת קולות שמאל להשגת טובות הנאה אישיות. יש לחשוף מיד את הסכם השוחד הפוליטי בין לוי אבקסיס לנתניהו. על הנשיא להתעלם מהמלצתה ולא לתת יד לרמיה הפוליטית ולהמשך רמיסת האמון בין הציבור לנבחריו".

כזכור, אמש הגיש יו"ר הכנסת ויו"ר כחול לבן,  ח"כ בני גנץ פנייה לנשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, בה הוא מבקש את הארכת המנדט. גנץ כתב לנשיא כי: "המשבר הפוליטי, הרפואי והחברתי, הביאו אותי לכלל החלטה שגם במחיר פוליטי ואישי כבד אני אעשה כל שאוכל בכדי להקים ממשלה יחד עם מפלגת הליכוד. החלטתי כי לעת הזו יהיה נכון לדחות הישגים ושאיפות חשובים על מנת לעשות את הנדרש. המהלך חייב אותי לעשות צעדים פוליטיים קשים בעלי משמעות לאומית".