בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, צייץ אמש טקסט תוקפני כנגד אביו של רעייתו של יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין. דקות לאחר מכן הציוץ הוסר, ומקורבים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבהירו שהם לא אהבו את הציוץ. גיל ביילין, פרסומאי מפלגת העבודה ובנו של השר לשעבר יוסי ביילין, והסופרת גלית דיסטל אטבריאן, התעמתו הבוקר (שני) בתוכניתה של אילה חסון ב-103FM על הנושא.

גיל: "כולם מכירים את השיר 'למאיה יש אקדח' של כנסיית השכל. הציוצים של יאיר נתניהו תמיד מזכירים לי את השיר הזה. כאילו לבן של ראש הממשלה יש אקדח וירטואלי אבל יאיר נתניהו יורה כל הזמן לכל הכיוונים. גם כשהוא חושב צריך ובעיקר כשהוא לא צריך. בתחילת השיר נכתב 'למאיה יש אקדח, הוא טעון. אצלה בראש מסתובב נחש. לפעמים היא מכשפה ולפעמים היא פיה טובה. מאיה רוצה לבכות אז במקום היא אומרת משהו מצחיק ומכבה את האור'.

"אם יאיר נתניהו היה מכבה מדי פעם את האור ומשתמש בחוכמה ובמינון באקדח הווירטואלי שלו אני חושב שהיינו מעריכים אותו ומכבדים אותו כמי שרוצה לעזור לימין ולאבא שלו. ברגע שהוא כל הזמן יורה צרורות לכל הכיוונים הוא מאבד את הרלוונטיות שלו ולדעתי הוא נעשה גימיק בעיני כולם".

גלית: "אצלי בפיד הימני הוא כוכב עולה. כמו כוכב רוק. זה נורא סלקטיבי ותלוי פוזיציה. אנחנו חיים היום בעידן כזה. אתמול היה ציוץ בעייתי של יאיר נתניהו אך גם ציוץ בעייתי לא פחות של נכדו של רבין".

הציוץ של יאיר נתניהו עבר לך טוב בגרון?
גלית: "אני מסרבת לענות על זה כי אני לא רוצה להיות בפוזיציה הזו. עצם הדיון כאן הוא סלקטיבי".

גיל: "ההתנהלות שם כל כך היסטרית. גם הציוץ וגם המחיקה שלו. אם לא הייתי יודע שיש לו בבית את בעלת המקצוע הכי טובה, הייתי חושב שצריך לשלוח אותו לאחת כזו. ביחוד כשיש לה תואר שני בתחום. זו התנהלות מאוד בעייתית. לדעתי גם אבא שלו סובל מההתנהגות הזו. הציוצים הללו לא מוסיפים כבוד לאף אחד".

גלית: "יצא המרצע מהשק. יש כאן שנאה ואובססיה. גיל היה חייב לציין את שרה נתניהו והעובדה שהיא פסי-כו-לו-גית שמעוררת חיוך גדול בקרב הצד הימני. אתם עסוקים בשנאה אובססיבית ומישהו צריך לעשות מחקר על מה המשפחה הזאת מעוררת בכם ולכן ההתייחסות היא מאוד סלקטיבית.

"אתמול הנכד של אחד הסמלים הגדולים והמוערכים ביותר במדינה קבע שראש הממשלה שם בחורה ישראלית בכלא ברוסיה כדי לגזור קופון פוליטי. זה לא מזעזע אף אחד. יונתן בן ארצי לא היה עומד מול ראש הממשלה בטקס לפני כמה חודשים אילולי היה הנכד של רבין. הוא לא מייצג את עצמו, הוא שם כי הוא הנכד של רבין. אני לא מתרגשת ולא אתנצל בגלל יאיר נתניהו שאגב, הוא אחלה, קורע מצחוק ושנון לא פעם".

את לא חושבת שהוא לפעמים מזיק לאבא שלו?
גלית: "אין לי את הכלים לבחון את זה. בתור מישהי שעוקבים אחרי 40 אלף אנשי ימין. מתים עליו".

גיל: "גם על טל פרידמן מתים, זה לא קשור. הוא לא בפוזיציה הזו".

גלית: "צאו קצת מהפוזיציה ותראו עולם מעבר לטוויטר. אורי ברייטמן העלה אתמול תמונה ושאל איך עומר אדם העז להצטלם עם  האדם השנוא במדינה – יאיר נתניהו".

גיל: "הוא גם לא מייצג אותי. הוא מייצג את עצמו".

אנחנו מייחסים לזה כי מדובר בבן של ראש ממשלה. אנחנו לא מתייחסים לכל ציטוטי השנאה. יש המון טרולים בטוויטר שקוראים לעצמם עיתונאים.
גיל: "אם יש מישהו בתוך הארמון שנמצא ומצייץ משם – הוא מייצג את הארמון. אם הוא לא רוצה, ראינו באנגליה שניתן גם לצאת החוצה. אי אפשר בשתי הפוזיציות ביחד".

גלית: "אנחנו חיים בעידן אחר בו לכל אחד יש מיקרופון. ההימור שלי שמעכשיו נשמע הרבה יותר בני משפחות של פוליטיקאים".