יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט ניל הנדל, פסל את עמוס סילבר, מייסד "טלגראס", מלהתמודד לכנסת ברשימת עוצמה ליברלית-כלכלית, והורה על מחיקתו מהרשימה. סילבר הורשע בעבר בעבירות סמים שיש עמן קלון וריצה בשל כך עונש מאסר.

"מעשיו של המבקש מלווים בפגם מוסרי חמור שדבק בו אות הקלון. הואיל והמבקש לא עמד בנטל להוכיח אחרת, אין באפשרותו להתמודד בבחירות לכנסת ה-23", כתב הנדל בהחלטתו.

כזכור, סילבר, מייסד טלגראס שהוסגר לישראל לצורך העמדתו לדין, היה מועמד מספר 2 ברשימה בשם "שחר כלכלי" בראשות גלעד אלפר, שהוגשה בשבוע שעבר לוועדת הבחירות המרכזית. יש לציין כי אלפר היה בעבר מועמד מטעם מפלגת זהות. 

ראש הרשימה אלפר אמר בשבוע שעבר למעריב אונליין כי "סילבר נמצא במעצר, אך קיבלנו את הסכמתו להיות מועמד לכנסת באמצעות עורכי דינו, אחיו וגם בשיחה טלפונית איתו". לדבריו, "יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט ניל הנדל, יצטרך לקבוע האם יש בעברו של סילבר קלון שימנע ממנו להיות מועמד לכנסת". כעת, כאמור, פסל הנדל את ההתמודדות.

אלפר הוסיף ואמר כי: "מצאנו בסילבר מועמד מתאים לרשימה שלנו משום שהוא סמל לא רק של לגליזציה. הבן אדם הזה הציל עשרות אלפי ישראלים שזקוקים לקנאביס רפואי ולא מקבלים זאת מהמדינה, ונאלצים לפנות לטלגראס כדי לקנות את הקנאביס הרפואי. עבורנו הוא לא גימיק, הוא מתחבר לאידאולוגיה שלנו, ואין ספק שמבחינתנו יש לו ערך ציבורי. זה מגוחך שאנשים שזקוקים לקנאביס רפואי פונים אליו ולא למדינה".

סילבר הואשם בניהול ארגון פשיעה, תיווך לסחר בסמים מסוכנים, סחר בסמים מסוכנים, הדחת קטין לסמים מסוכנים וסחיטה באיומים, זאת במסגרת פרשת טלגראס. 

הוא הוסגר לישראל ב-18 באוגוסט 2019, 30 שעות לאחר שהצליח להימלט מידי משטרת אוקראינה. בהמשך, כידוע, הוא נתפס והועבר לחקירה ביחידת להב 433, שבעקבותיה הוחלט להגיד נגדו את כתב האישום.