אחרי שהותקף בסוף השבוע בגלל דבריו בראיון ל"הארץ" שעוררו סערה, פרסם הבוקר (ראשון) ח"כ יועז הנדל הקלטות של דברים שאמר לכתבת רוית הכט ולא נכנסו לכתבה, מהם עולים הסברים לדבריו ולעמדתו בנוגע לסוגייה העדתית. ההקלטות פורסמו בקבוצת הווטסאפ של כחול לבן, ומשם מצאו את דרכן לכלי התקשורת.

"אני לא מכחיש את זה שיש כאלו שהם מחוללי השד העדתי, אם רוצים לדרוך על נקודות כואבות ולייצר פצעים ולחפור בפצעים האלו - אפשר. היו דברים לא טובים שנעשו בעבר, היו טעויות היו תקלות, התנועה הציונית לא מושלמת, לבנות את המדינה הזאת היה עסק מסובך, נעשו הרבה טעויות, אבל בסופו של דבר הקימו פה מדינה שהיא נס גדול", נשמע הנדל אומר בהקלטה.

"אני מאוד מקווה שאנחנו יכולים להעלים את השד העדתי. אני לא רוצה להעלים את העדות, יש בזה יופי, אבל אני לא שואל אותך מה העדה שלך, אין לי מושג, ואני לא יודע מה העדה שלו, וזה לא מעסיק אותי. אני יודע שיש כאלה שמטפחים את זה אבל כשאני מסתכל על הסביבה שלי אני אומר לך: זו סביבה מעורבבת, כשאני מסתכל על המשפחה שלי - היא מעורבבת, כשאני מסתכל על השירות הצבאי שלי - הוא מעורבב", המשיך.

"אני מסרב להחיות את השד העדתי. אני לא חי ככה, הסביבה שלי לא חיה ככה, אני סולד מהשיח העדתי. אם זה היה תלוי בי הייתי מייצר מחזור תפילה ישראלי ולא אשכנזי וספרדי. מי אמר שאין מזרחים שמצביעים לכחול לבן ולהפך? בסביבה שלי יש מזרחים מסורתיים שמצביעים לכחול לבן", סיים הנדל את דבריו.