יו"ר כחול לבן, בני גנץ, ערך היום (שלישי) סיור במגזר הערבי, ואמר באירוע פתיחת מטה הנשים של המגזר בכפר בענה כי "הרשימה המשותפת לא תוכל להיות חלק מהממשלה שאקים. אפעל ליישום תוכנית השלום של הנשיא טראמפ. בסיורים שערכתי שמעתי גם על החשש מהשיח שעלה לאחרונה על העברת המשולש לידיים פלסטיניות. אני רוצה להוריד את הנושא הזה מהשולחן ולקבוע כי אף אזרח ישראלי, יהודי או ערבי, לא יועבר בכפייה לשטח מדינה אחרת״.

גנץ הוסיף כי ״בסיורים שערכתי שמעתי גם על החשש מהשיח שעלה לאחרונה על העברת המשולש לידיים פלסטיניות. אני רוצה להוריד את הנושא הזה מהשולחן ולקבוע כי אף אזרח ישראלי, יהודי או ערבי, לא יועבר בכפייה לשטח מדינה אחרת".

אני יודע שיש כאלה שרוצים שב-2 במרץ אזרחי ישראל הערבים יישארו בבית ולא ילכו להצביע. יש קולות קיצוניים כאלה גם בשולי החברה הערבית, ויש קולות ומעשים שמשתפים איתם פעולה מהימין בחברה היהודית. זו ברית מסוכנת".

"ביני לבין הרשימה המשותפת ישנן מחלוקות עמוקות בכל הנוגע לסוגיות מדיניות, לאומיות וביטחוניות של מדינת ישראל". ציין גנץ והוסיף כי "ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית, יחידה בעולם,  שצריכה להגן על עצמה מפני האויבים שבחוץ, היא לא יכולה לסבול תמיכה בטרור או הימנעות מגינויו".

בהמשך, הבהיר גנץ כי "איני מפחד לדבר עם אף גורם פוליטי לגיטימי, אבל הרשימה המשותפת לא תוכל להיות חלק מהממשלה שאקים. המחלוקות שלי עם הנהגתה, רק על ההיבט הלאומי והביטחוני עמוקות, קשות ובלתי ניתנות לגישור. אני מתכוון ליישם את תוכנית השלום של הנשיא טראמפ, בתיאום עם כלל הגורמים באזור, ורואה בה אבן דרך משמעותית".

כאמור, חרף דבריו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וחבריו בליכוד, כי כחול לבן תוכל להקים ממשלה רק בתמיכת הרשימה המשותפת, ציין היום יו"ר המפלגה, איימן עודה, כי "אם לא נשמע מגנץ אמירה חדה מאוד נגד הטרנספר והסיפוח - אין מצב שנמליץ עליו".

ראש הממשלה נתניהו הגיב בחשבון הטוויטר שלו לדבריו של גנץ, וחזר על מסריו, כשאמר כי "גנץ ממשיך להטעות את הציבור, כי בלי התמיכה בכנסת של אחמד טיבי, איימן עודה והרשימה המשותפת הוא לא יוכל להקים ממשלה. מצביעי כחול לבן עוברים לליכוד כי הם יודעים שרק הליכוד בהנהגתי יקים ממשלת ימין חזקה ובטוחה לישראל".