מפלגת כחול לבן פנתה היום (שישי) לרשימת העבודה-גשר-מרצ בעקבות שילובו של בני גנץ בשלטי התעמולה ברחבי הארץ - ודרשה מהם להסיר את דמותו מהפרסומים. אנשי כחול לבן כתבו: "המטרה הברורה שעומדת מאחורי הפרסום נועדה ליצור בקרב הבוחרים את הרושם המוטעה כי רשימת העבודה ורשימת כחול לבן חברו יחדיו, באופן שהצבעה לרשימת העבודה משמעה הלכה למעשה גם הצבעה לרשימת כחול לבן, ולא כך פני הדברים, נהפוך הוא".

"יתרה מזו, הבוחר יכול לטעות ולסבור כי בין רשימת כחול לבן לרשימת העבודה קיימת הסכמה הדדית לישיבה יחדיו בממשלה העתידית וכי כל אחת משתי הרשימות אדישה להצבעה בעבור רעותה, ולא כך היא", הוסיפו. כחול לבן הזכירה כי במקרה דומה שבו שולב נתניהו בכרזות של הבית היהודי בבחירות 2013 פסק יו"ר ועדת הבחירות דאז, השופט אליקים רובינשטיין, כי מדובר בעבירה על חוק הבחירות (דרכי תעמולה).

מפלגתו של גנץ דרשה מרשימתו של עמיר פרץ להסיר את כל הפרסומים עם תמונתו של יו"ר כחול לבן עד יום ראשון בשעה 9 בוקר, ואיימה לעתור לוועדת הבחירות המרכזית.

 מהעבודה-גשר-מרצ נמסר: איחוד המפלגות העבודה גשר מרצ והסכם העודפים שנעשה עם כחול לבן - מהלכים אותם ניווט עמיר פרץ יחד עם אורלי לוי אבקסיס וניצן הורוביץ, מעידים על נחישותו להביא למהפך בבחירות הקרובות, נחישות גדולה יותר מאשר קיימת בכחול לבן שמבזבזת אנרגיה וזמן על שלטים. באופן מפתיע בכחול לבן בחרו לעתור דווקא נגד בת הברית היחידה שלהם, העבודה גשר מרצ. אנחנו ממשיכים לתמוך בגנץ ומסמנים את הכיוון ואת קווי היסוד של ממשלה חדשה בראשותו יחד איתנו.