מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, אורלי עדס, אמרה היום (שלישי) בדיון של ועדת הכספים כי "אנחנו נערכים להקמת 12 עד 15 קלפיות מיוחדות למבודדי הקורונה". עם זאת, היא ציינה כי "במד"א מנסים לסייע לנו, אף אחד אחר לא מוכן לעבוד שם".
 
במהלך דיון ועדת הכספים לעניין תקציב ועדת הבחירות המרכזית לבחירות לכנסת ה-23 ולשנת 2020, ביקש יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, הבהרות לעניין היערכות ועדת הבחירות להצבעה על רקע נגיף הקורונה. בתשובה, הציגה עדס את ההערכות הוועדה כדי לאפשר לאנשים השוהים בבידוד להצביע בבחירות: "לפני יומיים ניתן צו מנכ"ל משרד הבריאות, הקובע שכל מי שבבידוד ואין לו תסמינים, יוכל לצאת להצבעה, בהתאם להנחיות – לצאת עם מסכה, לא בתחבורה ציבורית ועוד. 
 
"אנחנו מנסים לייצר מהלך של 12 עד 15 קלפיות ייעודיות שאנחנו מקימים ברחבי הארץ לצורך כך", הסבירה מנכ"לית ועדת הבחירות, שהוסיפה: "המספרים משתנים מדי יום, אנשים נכנסים ויוצאים מבידוד, ואנחנו עוקבים אחר כך. אנחנו רוצים לעשות זאת בערים מרכזיות, וזה יהיה באוהלים. אנחנו מייצרים מפרט לאוהל מיוחד, עם הפרדה בין חברי ועדת הקלפי למצביעים".

בתוך כך, היא ציינה כי "מנכ"ל מד"א מתגייס לכך, הוא מגייס לנו עובדים מקרב מד"א, אף אחד אחר לא מוכן לעבוד שם. המבודדים יכנסו עם אמצעים וכפפות ומסכות, יהיו אמצעי מיגון לסדרנים. אני מאוד מקווה שלא נגיע לעלויות כבדות, ושנוכל לצמצם בדברים אחרים, כדי שלא נצטרך תקציב נוסף".