יועצו הקרוב של ראש הממשלה, נתן אשל, התגאה ב"קמפיין השנאה" שמנהל הליכוד במערכת הבחירות, התבטא בגזענות כלפי בני עדות המזרח, וכינה את שרת התרבות מירי רגב "בהמה" - כך נחשף בהקלטות שפרסמה הערב (שבת) אילנה דיין בערוץ 12. הדברים הוקלטו במהלך שיחה של אשל עם פרסומאי, אשר אשל היה מעוניין לשכור את שירותיו לקמפיין הליכוד.

"אני אגיד לך, מה שקרה לנו לשמחתי בבחירות האחרונות זה שלמרות שאביחי יצא שבועיים לפני הבחירות והצהיר מדובר בעבריין, אה, הוא עלה ב-20 אחוז. זאת אומרת, זה כמו אצל איווט. אם אתה לא גנבת, מי אתה? בשביל מה באת?", נשמע אשל אומר בהקלטה.

"לתדהמתי. בדקנו את זה גם. זאת אומרת, הם לא מבינים את זה שהלכת לפוליטיקה בשביל לעשות טוב לעם. הלכת לפוליטיקה כי הלכת לגנוב ואתה צריך להיות גבר... עכשיו, בציבור הזה - אני קורא לו אפילו הלא-אשכנזי הזה, כן – מה מחמם אותו? הרי הוא אומר: מה? הם? יעשו לי בזה? נראה להם. למה הם שונאים את התקשורת? למה הם צעקו הו הא מה קרה נוני אכל אותה אחרי הבחירות? הם שונאים הכול. הצלחנו להטריף את ה... השנאה הזאת היא מה שמאחד... את המחנה שלנו", המשיך אשל.

בשלב הזה התייחס אשל לשרת התרבות, מירי רגב, וכינה אותה "בהמה", אך החמיא לה בכך שהיא מצליחה לעורר את מצביעי הליכוד. "מירי רגב עושה עבודה מצוינת. זאת אומרת זה שהיא בהמה בכלל, עזוב את... אה, אבל היא עושה עבודה מצוינת. כי היא מלהיבה את... כמו ההוא בכדורגל שעומד ועושה לקהל ככה עם הידיים. זה מה שהיא עושה. וזה מצליח. זה מצליח. היינו עשרים וכמה אבל היינו שלושים, היינו שלושים עלינו לשלושים ושש. ואתה שואל אותי, נעלה גם הלאה אם ירצה השם. אז זה מה שקורה כרגע. והעם לגמרי מתנתק מהדברים האחרים. להיפך. עוד מרוויחים אותו יותר ויותר. לכן אין לנו ברירה", אמר.

בהמשך ההקלטות נשמע אשל מתגאה בכך שהוא מנהיג תשלומים כפולים: "אני לא רואה שאני יכול לגייס שני אנשים וגם לא רואה – אוף דה רקורד להגיד לך – שאני יודע לשלם לשני אנשים... כי אני לא רואה שאני אצליח להכניס מישהו במודל האישי שלו לקטע הזה".

מהליכוד נמסר בתגובה: "אי אפשר להשוות את הקלטת דעותיו הפרטיות השגויות של נתן אשל שלא נושא שום תפקיד בקמפיין הליכוד, לבין עדותו המטלטלת של יועץ הבחירות הבכיר של גנץ, ישראל בכר, שאומר כי גנץ מסוכן לישראל ולא ראוי להיות ראש ממשלה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בתגובה: "התקשרתי והבהרתי לנתן אשל שדבריו אינם ראויים ואינם מקובלים עליי. הוא התנצל על דבריו מייד. הליכוד הוא הבית של כל חלקי החברה הישראלית וכזה יישאר תמיד".