יו"ר גשר ח"כ אורלי לוי אבקסיס שלחה הערב (חמישי) מכתב למנכ"ל בית הנשיא, הראל טובי, בו בקשה לשמור על זכותה להמליץ על מועמד מטעם גשר באופן עצמאי ולא כחלק מרשימת העבודה-גשר-מרצ.

לוי אבקסיס מסרה במכתבה כי "כיושבת ראש גשר אבקש כי בהתייעצות הנשיא עם נציגי רשימות המועמדים, ביניהם נציגי העבודה ומרצ, לא יובא קולי במניין הממליצים בכל הקשור להמלצה על המועמד להרכבת הממשלה לפי סעיף 7 ב בחוק יסוד הממשלה. על כן אבקש לשמור לי את הזכות להמליץ על מועמד מטעם גשר באופן עצמאי".

במפלגת העבודה מעריכים כי ח"כ אורלי לוי אבקסיס לא תמליץ על מועמדותו של בני גנץ, ולפיכך מספר הממליצים הפוטנציאלים עליו ירד ל-61, בהנחה שכל חברי הרשימה המשותפת, כולל מפלגת בל"ד, ימליצו עליו וכך יעשו גם חברי הכנסת יועז הנדל וצבי האוזר מכחול לבן.

כזכור, לפני מספר ימים הסעירה לוי אבקסיס את המערכת הפוליטית בישראל, כשפרסמה ציוץ בחשבון הטוויטר שלה, בה כתבה כי "המנהיגים שהתחייבו לפעול באמינות ובאחריות, עוסקים בימים אלה בשתדלנות מבישה ומוכנים לשלם כל מחיר לכל גורם במטרה להקים ממשלת מיעוט, גם אם זו תוקם על משענת קנה רצוץ. מדאיגה לא פחות העובדה שהחלטות מרחיקות לכת כמו משא ומתן עם הרשימה המשותפת, לרבות בל"ד, מתקבלות בחוג מצומצם מאוד הסובר שקביעותיו תחייבנה את כל חברי הכנסת השותפים לגוש. אני מבהירה: אותי זה לא מחייב".