בדרך לממשלה? הליכוד הגיש הבוקר (ראשון) לכחול לבן הצעה להקמת ממשלת חירום שוויונית לצורך התמודדות עם משבר הקורונה. על פי ההצעה, תוקם ממשלה למשך חצי שנה, בראשות בנימין נתניהו, כאשר נתניהו לא יוכל לפטר את שרי כחול לבן, ובתמורה כחול לבן לא תוכל להפיל את הממשלה בהצבעת אי אמון. בספטמבר, עם סיום תקופת החירום, הצדדים יבחנו מחדש את המצב ויחליטו האם להמשיך לממשלת אחדות מלאה, כאשר נתניהו ראשון ברוטציה, או לחלופין לחזור אל נקודת הזמן הנוכחית - ההתייעצויות אצל הנשיא.

ואולם, גורמים בכחול לבן אומרים הבוקר כי הליכוד לא העביר שום הצעה לכחול לבן וגם לא שלח את צוותי המשא ומתן. "את ההצעות שלו נתניהו מעביר רק בתקשורת", הם אומרים. בכחול לבן מעריכים כי המהלך של נתניהו מכוון ליצור רושם של מגעים מתקדמים לאחדות כדי הרתיע את הרשימה המשותפת מלהמליץ לנשיא על גנץ.

גנץ השיב לנתניהו בציוץ בטוויטר: "נתניהו, אל תעשה סיבוב על הגב של אזרחי ישראל. מי שרוצה אחדות לא דוחה את המשפט שלו ב-1:00 בלילה ולא שולח "מתווה אחדות-חירום" לתקשורת, אלא שולח את צוות המו"מ לפגישה. בשונה ממך, אני אמשיך לגבות כל פעולה נכונה של הממשלה ללא כל שיקול פוליטי. כשתהיה רציני - נדבר".

בליכוד הגיבו לדברי יו"ר כחול לבן, בני גנץ, ומסרו כי "בזמן שראש הממשלה נתניהו מנהל משבר עולמי ולאומי חסר תקדים בצורה האחראית והשקולה ביותר, גנץ דוהר לממשלת מיעוט שתלויה בבל״ד, היבא יזבק ותומכי טרור וזאת במקום להצטרף לממשלת חירום לאומית שתציל חיים. כחול לבן שיקרו לבוחרים שלהם במצח נחושה עד לרגע סגירות הקלפיות. הם הבטיחו לא להקים ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת וזה בדיוק מה שהם מנסים לעשות כרגע במהלך ציני שהוא פגיעה אנושה בדמוקרטיה וברצון העם. מאז יום חמישי גנץ מסרב להגיע לפגישה עם ראש ממשלת ישראל".

עוד הוסיפו בליכוד כי "גנץ מסרב לנהל משא ומתן ומסרב להכיר במציאות ובתוצאות הבחירות: הליכוד היא המפלגה הגדולה ביותר בפער משמעותי מכחול לבן ו-2.5 מיליון אזרחים הביעו תמיכה חד משמעית בנתניהו לראשות הממשלה. הגיע הזמן להתעשת ולגלות מנהיגות ואחריות. זה הזמן לממשלת חירום לאומית שתפעל למען אזרחי ישראל ותדאג להצלת חיים. ראש הממשלה חוזר ואומר לבני גנץ: חזור מסירובך ומהציניות שאתה נוקט כלפי אזרחי ובוא עכשיו לפגישה איתי ובמקביל נקיים פגישה בין צוותי המו״מ כדי להקים ממשלה. עם ישראל מצפה לזה. חבל על כל רגע".

כזכור, אמש קרא נתניהו בנאומו לראשי גוש המרכז-שמאל, בני גנץ (כחול לבן), אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) ועמיר פרץ (העבודה-מרצ) להצטרף לממשלת חירום לצורך טיפול בנגיף הקורונה.

"אני קורא לעמיתיי בני גנץ, אביגדור ליברמן ועמיר פרץ להצטרף, להתחלק באחריות ובסמכות. אתם רואים מה קורה בעולם ומבינים שאנחנו במשבר שלא היה כמותו מאז 1918. אני מבקש את שיתוף הפעולה שלכם, אנחנו נכונים כבר הערב לדבר על זה ולעשות את זה. אני קורא להשיל את כל הציניות והספקנות וללכת יחד", אמר נתניהו.