יו"ר העבודה ח"כ עמיר פרץ הודיע הערב (שבת) ליו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ, על סיום האיחוד בין המפלגות. בהודעה מטעמו של פרץ נמסר כי הועברה בקשה לוועדה המסדרת לצורך פירוק הסיעה המשותפת בכנסת ה-23. בכך, רשימת העהודה-גשר-מרצ, שקיבלה 7 מושבים בכנסת ה-23, התפרקה לשלוש סיעות שונות.

יו״ר מרצ, ח״כ ניצן הורוביץ אמר: ״עמיר פרץ קובר את מפלגת העבודה קבורת חמור. פרץ ושמולי מועלים באמונם של מאות אלפי בוחרים ומזדחלים כאחרוני העסקנים לזרועות הנאשם מבלפור עבור ג׳וב בממשלת ימין. ההתחייבות שלא לשבת תחת הנאשם נתניהו היתה גם הבסיס לחיבור עם מרצ. פרץ הפר את ההתחייבות הזו, תוך יריקה בפרצופם של כל אלה שנתנו בו אמון. אני קורא לחברינו בתנועת העבודה - בואו אתנו כדי ליצור אלטרנטיבה חדה וברורה מול שלטון הימין. מרצ תגיש מחר בקשה להתפצל מהעבודה ותוביל שמאל גאה, אידיאולוגי ונאמן לבוחריו".

אורלי לוי אבקסיס, עמיר פרץ וניצן הורוביץ כשהיו תחת סיעה אחת (צילום: אבשלום ששוני)אורלי לוי אבקסיס, עמיר פרץ וניצן הורוביץ כשהיו תחת סיעה אחת (צילום: אבשלום ששוני)

ח״כ תמר זנדברג בתגובה לפירוק מרצ-עבודה: ״עמיר פרץ סיים קריירה פוליטית מכובדת כאופורטוניסט ונוכל ויירשם ככזה בספרי ההיסטוריה. פרץ רימה את הבוחרים, רימה את מרצ ורכב על גבי השמאל הישראלי לעבר ג׳וב עלוב בממשלה בזויה. מרצ תמשיך להיאבק בשחיתות, הגזענות והסיפוח כמו שתמיד נלחמה ותמשיך לשרת את בוחריה כפי שתמיד עשתה. אני קוראת למרב מיכאלי להצטרף אלינו ולהוביל יחד איתנו את השמאל האידאולוגי בכנסת״.

ח"כ יאיר גולן הגיב בציוץ בחשבון הטוויטר שלו: "עמיר פרץ, ברוך שפטרנו מעונשך, ורק חבל על רבבות המצביעים שהלכו שולל אחריך. תיזכר לעד כמי שיצריו האישיים גברו על שיקול דעתו הערכי והפוליטי. נוח על כיסאך לשלום, ועמוד לגורלך הנקלה לקץ הימים. שלום ולא להתראות".

מזכ"ל מפלגת העבודה, ערן חרמוני הגיב למתקפות על היושב ראש פרץ בחשבון הטוויטר שלו: "לראות את ראשי מרצ מפיצים ארס ושנאה כלפי מפלגת העבודה ועמיר פרץ, ולהבין את סיפור העקרב והצפרדע. חודשים הם התחננו שנתאחד. ידענו שהשלם עלול להיות קטן מסך חלקיו, אך פעלנו מתוך אחריות לגוש. בזכות האיחוד מרצ עברה את אחוז החסימה. כדאי שהם יזכרו גם את זה ולא יקפצו מאולפן לאולפן ויכפישו".

השבוע מסרו גורמים במפלגת העבודה כי המגעים של פרץ לכניסה לממשלה מתנהלים מול בני גנץ ולא מול בנימין נתניהו, וכי התיקים שפרץ צפוי לקבל יהיו כחלק מהמכסה של כחול לבן. כזכור, פרץ הוזכר כמועמד לתיק הכלכלה, בעוד שמולי צפוי להסתפק בתפקיד של סגן שר, על אף שגורמים בעבודה טוענים שפרץ דורש תיק נוסף גם עבור שמולי.