שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מעוניין לעזוב את תפקידו, לטובת משרד הבינוי והשיכון. השניים שוחחו אתמול (שישי) וליצמן אמר לנתניהו כי החליט לעבור למשרד שיכון מורחב, ויפסיק לכהן כשר הבריאות לאחר עשר שנים כשר או כסגן שר במשרד.

על פי מקורביו, "ליצמן בתחושת מיצוי פנימי אחרי שהצליח לקדם בבריאות מספר מהלכים שהציב לעצמו כשנכנס למשרד (די באילוץ צריך לזכור). הרבי שלו חושב שאחרי שלוש קדנציות החרדים כעת צריכים דירות ולא בתי חולים ויש כעת הזדמנות כי מקימים ממשלה חדשה. הם הדגישו עוד כי "הקורונה די בשליטה כך שזה לא נראה הדחה או כישלון. נכון לעכשיו, האינטרס החרדי הוא פחות בבריאות ויותר בדיור. המון לחצים פנים חרדיים שיעדיף את הדיור הכריעו לשם".

כזכור, לפני יומיים פורסם כי ליצמן קיבל אור ירוק למהלך ממנהיגו הרוחני, האדמו"ר מגור. בחסידות גור אמרו כי המהלך יתבצע בתנאי שליצמן יקבל סמכויות נרחבות במשרד השיכון. עוד הוזכר כי נתניהו הציע לליצמן לעבור למשרד השיכון כבר לפני מספר שבועות וזה סירב, אבל כעת בגלל הלחץ הפנים-חרדי שוקל יו"ר יהדות התורה את המהלך בחיוב.

ליצמן ספג בשבועות האחרונים ביקורת חריפה סביב התנהלותו במשבר הקורונה, ושיאה היה כשנחשף כי הוא עצמו התפלל בניגוד להנחיות משרדו. בהמשך אף התגלה כי ליצמן נדבק בנגיף, אך השבוע התבשר כי החלים ממנו.

לפני מספר שבועות אמר ליצמן בראיון למעריב: "לא חשבתי לרגע שאפרד מתפקיד שר הבריאות. אי אפשר לעשות במדינה הזו מה שרוצים, ולכן לא שקלתי שום תפקיד אחר"