קבוצת של אנשי רפואה והצלה חרדים פנתה היום (שישי) בקריאה נחרצת לכלל הציבור החרדי - להקפיד על כל הנחיות הבריאות, זאת ברקע העלייה המתמשכת במספר חולי הקורונה בכלל, ומספר החולים מהמגזר החרדי - לצד ההתרחשויות בו. במכתב שהופץ לכלל הציבור החרדי, באמצעות עשרות אלפי חרדים בוגרי לימודים בתכניות קרן קמ"ח (קידום מקצועי חרדי), ועליו חתומים קבוצה של רופאים, אחים, ופרחי רפואה הם מתארים את ההתמודדות היומיומית הבלתי אפשרית במחלקות בבית החולים ומתריעים "אין לנו חיים מיותרים לוותר עליהם".

המכתב של אנשי הרפואה החרדים (צילום: ללא)המכתב של אנשי הרפואה החרדים (צילום: ללא)

הם תיארו את המכתב כ"זעקה דחופה", ופירטו בו על עבודתם השוחקת במלחמה בנגיף. "כמי שפוגשים יום יום במשך חצי שנה את החולים ואת סיפורי הטרגדיות של נפטרי הקורונה, בהן גם רבים מאנשי שלומנו מהציבור החרדי, אנו חשים שהגיעה העת לזעוק ולהתחנן: די!", כתבו. בהמשך התייחסו לשמירה על ההנחיות: "אנו רואים את הצורך הדחוף בחיזוק הערך הנעלה ביותר של קדושת החיים וחובת השמירה על הנפש ועל הבריאות. לזלזול והציניות הרווחים בקרב חלקים מהציבור החרדי, אין כניסה למחלקות הקורונה. לכאן נכנסים רק הכאב, הסבל, הצער ועוגמת הנפש".

לצד הפניה לעמיתיהם בוגרי תכניות הלימודים של קרן קמ"ח, לסייע בהעברת המסר למשפחות והקהילות בציבור החרדי, הם מוסיפים קריאה מיוחדת לחרדים לבוא ולחזק את כוחות הרפואה בישראל. "הצלת החיים וסיוע לכלל ישראל בעתות מצוקה, הם חלק בלתי נפרד מהזהות החרדית, אנו בטוחים שרבים נוספים מהציבור היקר שאנו חלק ממנו, יכולים וצריכים להצטרף אלינו לעבודת הקודש", הסבירו.

חולה קורונה נעצר במחסום בצפון. צילום: דוברות המשטרה

מוטי פלדשטיין מנכ"ל קרן קמ"ח הוסיף כי "מתוך הבנת הצרכים הכלכליים של הציבור החרדי מחד והחובה לעורר את הציבור לשמור על הנחיות משרד הבריאות וגדולי ישראל, קמה הזעקה של הבוגרים שלנו שמשולבים במחלקות הקורונה בבתי החולים, בקופות החולים, בסיעוד ובגופי ההצלה". לדבריו, זאת זעקה אותנטית שבאה מתוך הציבור החרדי, על ידי רופאים ואנשי הצלה, שמתמודדים עם התחלואה הנוראית באופן יומיומי ועדים גם לנעשה בקהילות החרדיות. "זאת האחריות הציבורית שלנו להביא את דברי הרופאים החרדים לכלל הציבור בתקווה שהדברים ישפיעו ויסייעו להפחית את התחלואה בציבור הישראלי כולו", סיכם.