ד"ר מוטי קידר, ההוא מ"פרס רצח את רבין", ראוי השבוע לשבח וגינוי גם יחד. שבח, על שום מה? כי אין מקום מושלם יותר להקאת המשנה המטורללת שלו מאותה "הפגנת ימין" בכיכר גורן. האירוע הנדון היה הרבה דברים, חוץ מהפגנת ימין. כל קשר בין ההמון המוסת שהתקהל שם לימין, מקרי בהחלט. יש בישראל ימין אידיאולוגי ראוי, ערכי וציוני. ימין שהדבר היחיד הנעלה בעיניו על האידיאולוגיה, הוא המדינה.

בפתח תקווה השבוע לא נערכה הפגנת ימין, אלא עצרת שיסוי והסתה נגד מדינת ישראל. היו חסרים לי שם רק לפידים וקלשונים. בהצליחו לתחוב את הגיגיו החולניים אל תוך ערימת הדומן הזו, הציב ד"ר קידר מראה ענקית בפני המתגודדים שם, ובפנינו. אני מניח שבשבוע הבא תיחשף שם באחד הנאומים אמו הערבייה של שמעון פרס (מתברר שהיא עדיין חיה בכפר קטן בהרי האטלס) ויוצגו ראיות לכך שהשמאל אופה בפסח מצות מדם של ילדים יהודים כשרים.
גינוי, על שום מה? גינוי, כי הדיון על תיאוריית הקונספירציה בעניין רצח רבין (שהתקיים כבר מאתיים פעם) דחק מסדר היום משהו חשוב יותר שאירע שם. אני מדבר על "נאומו" של אחד בשם ארז תדמור. האיש היה דובר הליכוד בקמפיינים האחרונים. הוא שייך למעגל הפנימי הקרוב של ראש ממשלת ישראל. הוא היה הפרצוף של הקמפיין. הוא גם הפרצוף שלנו.

הנה קטע מדבריו: "השמאל הקים את המדינה והשאיר אותה דפוקה. השאיר את רוב אזרחי ישראל מקופחים. בנו פה שתי מדינות. מדינה של בעלי הבית של ההגמוניה של האליטות, והשנייה של אזרחים סוג ב', ג', ד', ה' שזה אנחנו. רוב העם. אתם מוכנים להיות אזרחים סוג ב'? אתם מוכנים להיות אזרחים סוג ג'? מי מתנשא עלינו? מי קורא לנו גזענים? מי קורא לנו אנטי־דמוקרטים? מי קורא לנו פשיסטים? מי קורא לנו מדינת אפרטהייד וכל הגידופים שלהם?".

זה לא נגמר כאן, זה רק מתחיל. הנה ההמשך: "ילדי שמנת מפונקים כפויי טובה, אנשים שנולדו למשפחות הנכונות, לשכונות הנכונות כל הדלתות פתוחות בפניהם. הילדים שלהם מתחנכים בבתי ספר יותר טובים משל הילדים שלנו. הארנונה שהם משלמים, אין להם מסתננים בשכונה. לא זורקים עליהם אבנים ובקבוקי תבערה. הילדים שלהם לא משרתים בגולני, במג"ב או בגבעתי. קצת עדיין כן. הילדים שלהם מנצלים את הצבא כדי להתקמבן, הם הולכים ל־8200, לתלפיות, למודיעין. הם חולבים את מה שיש למדינה הזאת לתת בכל דרך אפשרית. הם ממנים עצמם לכל עמדות המפתח בשיטת חבר מביא חבר, או יותר נכון בשיטת שמאלן מביא שמאלן. 42 שנה אחרי המהפך והילדים של כל אחד ואחד מכם עדיין עם הזדמנות סוג ב', ג', ד', וזה במקרה הטוב".
תודה לך, בנימין נתניהו. זו המורשת שאתה משאיר אחריך. אתה כבר לא תהיה כאן, אבל היא עוד תכה שורשים ותדביר שמאלנים בארץ הזו. הנאום הניאו־נאצי הזה של ארז תדמור הוא פרי הבאושים של העשור שלך, ביבי. זהו ההישג הגדול של עידן נתניהו. הצלחת לקרוע אותנו לגזרים. כבוד. מה שלא הצליחו חמישה צבאות ערביים (לפחות) ואין ספור ארגוני טרור, עשית בקלות יחסית. שאפו. גינית את דבריו של מוטי קידר בעצרת שהתקיימה למענך, אבל לא התייחסת ל"נאומו" של ארז תדמור.

האיש, אדם מן היישוב, הפה של קמפיין הליכוד האחרון, עומד ומטנף ומגדף ומשקר ומברבר ושולח יד איש באחיו ומפרק את החברה הישראלית לגורמיה, בהשראתך. זו הצחנה שנשארת אחריך. שלום לא עשית, למלחמה (עדיין) לא יצאת, את דימונה לא הקמת, ואפילו את ההייטק הישראלי לא אתה בנית. שיסית, הסתת, קרעת וזרקת. זוהי המורשת שלך, ביבי. היא מתפוצצת לנו עכשיו בפרצוף יחד עם שאר המוסדות הממלכתיים של המדינה שאתה ושליחיך מרסקים בשידור חי. הכי מדויק והראשון שזיהה היה יצחק שמיר, שקרא לך "מלאך חבלה".
הטור המלא הבוקר ב"מעריב סופהשבוע"