בשנים האחרונות, יש התעוררות גדולה במודעות בקרב הציבור ובקרב הרופאים לגבי טיפול בבעיות של תפקוד מיני ובעיות זקפה.  תפקוד מיני תקין ומספק חשוב לאיכות החיים שלנו. פגיעה בתחום חשוב זה, תוביל לפגיעה בזוגיות, לערעור הביטחון העצמי של הגבר ולעיתים אף תפגע בתפקודו הכולל.

בעיות הזקפה והתפקוד המיני נהיות נפוצות יותר ויותר ככל שמתבגרים. על פי הסטטיסטיקה אחד מכל שני גברים מעל גיל 40 עלול לסבול ממידה כזו או אחרת של הפרעה בזקפה במהלך חייהם. 

מחלות כרוניות שונות כגון סוכרת, יתר לחץ דם ועודף שומנים וכולסטרול בדם, יחד עם נזקי עישון, עשויים להביא לנזק מצטבר לכלי הדם האחראים על זרימת הדם לזקפה. בחלק מהגברים ישנה ירידה הדרגתית עד משמעותית ברמות הטסטוסטרון - ההורמון הגברי האחראי על תפקודו המיני של הגבר. פקטור משמעותי נוסף הינו ההיבט הרגשי .מצבים נפשיים שונים עלולים גם הם להשפיע על התפקוד מיני. 

על אף שהבעיה בתפקוד המיני שכיחה, רק מיעוט מהסובלים ממנה פונה לקבלת פתרון או עזרה.  אחת הסיבות יכולה לנבוע מתחושת אי נעימות או בושה. חשוב כי כל גבר או אישה ידעו כי זו בעיה ככל בעיה רפואית -  אין להתבייש בה וחשוב לטפל בה. יותר מכך, הבעיה ניתנת לפתרון ולרוב קל לטפל בה.  ניתן לפנות לרופא המשפחה, שיכול להציע טיפול תרופתי מתאים או למרפאות מקצועיות העוסקות בתחום באופן ייעודי. 

לסיכום, היום אין סיבה לסבול מבעיה בתפקוד מיני. המרפאות המתמחות בטיפול בהפרעות בתפקוד המיני בכלל, ובאין-אונות והפרעות בזקפה בפרט, מציעות מגוון רחב של אפשרויות טיפול, המבוססות על עיקרון ההדרגתיות בטיפול (מהקל למורכב), תוך כוונה ברורה לשחזר בפני הזוג את האפשרות לקיום יחסי מין מהנים ומספקים.

ד"ר אורי גור מנהל את מרפאת ההפרעות בתפקוד המיני במסגרת המרפאה האורולוגית במרכז רפואי מאיר בכפר סבא