על "מדד הליפסטיק" שמעתם? את הביטוי טבע ליאונרד לאודר, יו"ר חברת "אסתי לאודר" לאחר שהבחין בעלייה של 30% במכירות השפתונים ברחבי ארצות הברית בזמן אירועי ה -11 בספטמבר. הסיבה לכך? כל אישה יודעת, שבזמן משבר, טקס פשוט כמו  מריחה של אודם, גורם לתחושה של חזרה לשליטה, ולהרגשה אישית טובה מבלי שאף אחד יתערב.

מעבר להיותו מוצר יופי, הליפסטיק משפר ומעלה את מצב הרוח, וזה בדיוק הזמן לחגוג את ההישרדות המפוארת של המוצר האייקוני, שגם בעיטות משבר או כשהמינוס חוגג, מעלה בנו חיוך, ועוד כזה יפה. 

שפתונים של מותג האיפור NARS   (צילום: יחצ חול)שפתונים של מותג האיפור NARS (צילום: יחצ חול)

איזה ליפסטיק הכי מתאים לך?

אינספור גוונים, מרקמים וגימורים יש לליפסטיק. ממבריק ועד מאט, משקוף (גלוס) ועד אדום בוהק). בין אם את מעדיפה את המראה הטבעי או דווקא הולכת על המוגזם - אין אחת שלא יכולה למצוא ליפסטיק שמתאים לה.

בניגוד להנחה הרווחת שהשפתון האדום הוא הפופולארי ביותר, לפי נתוני המכירות של מותג האיפור הבינלאומי מאק, הישראליות חובבות יותר את גווני הניוד הטבעיים, כאשר הגוונים הפופולאריים ביותר לפי סדר יורד הם VELVET TEDDY חום בז', MEHR ורוד טבעי ו-BURNT SPICE ורוד עתיק קרמי, בעוד מאט הינו הגימור המועדף ביותר והוא מהווה 32% ממכירות השפתונים.

ישראליות מעדיפות גוונים טבעיים. M·A·C Re Think Pink מאק (צילום: יחצ חול)ישראליות מעדיפות גוונים טבעיים. M·A·C Re Think Pink מאק (צילום: יחצ חול)

צאי לחגוג!

בובי בראון -  25% הנחה על מגוון מוצרי השפתיים בחנויות ובאתר עד ה-31.7 או עד גמר המלאי.
מאק - שפתון מתנה ברכישה ממגוון המוצרים באתר + 15% הנחה ברכישת שני מוצרים ומעלה בחנויות ובאתר עד ה-30.7.
אסתי לאודר - שפתון בגודל מלא מתנה בקניית מייק-אפ. בחנויות ובאתר עד ה-30.7.
קליניק - מגוון השפתונים כולל Black Honey! ב-99 שקלים + תיק איפור מתנה. בחנויות ובאתר עד ה-30.7 או עד גמר המלאי.  
סמאשבוקס - 25% הנחה על קטגוריית שפתונים. בחנויות ובאתר עד ה-31.7.
סופר פארם - הטינטים החדשים של המותג Bestie יוצעו במחיר של 19.90 שקלים במקום 39 שקלים ליחידה בסניפי סופר-פארם ובאתר. בנוסף, 50% הנחה בקניית שתי יחידות ויותר ממגוון ענק של ליפגלוסים ושפתונים. עד ה-31.7.
Nars - שפתון מתנה ברכישה מעל 200 שקלים באתר ומשלוח חינם. עד ה-31.7.

פופה 79 שקלים. Bestie טינט 19.90 שקלים. לוריאל פריז קולוריש סלים 55 שקלים (צילום: יחצ חול,יחצ)פופה 79 שקלים. Bestie טינט 19.90 שקלים. לוריאל פריז קולוריש סלים 55 שקלים (צילום: יחצ חול,יחצ)

הגוונים המועדפים על הישראליות. ג'ייד טרו קולור 69 שקלים. ביוטיקייר 4.50 שקלים.  (צילום: יחצ)הגוונים המועדפים על הישראליות. ג'ייד טרו קולור 69 שקלים. ביוטיקייר 4.50 שקלים. (צילום: יחצ)