“ללידה הראשונה לא הגעתי. גרנו אז בבלגיה והיא ילדה בארץ. הייתי באמצע משחק, ובמחצית היא שלחה לי תמונות של התאומים. נתנו שלי שתי אופציות: לבוא ללידה או לבוא לברית, והעדפתי לברית. הלידה הייתה מתוכננת בקיסרי ולא הייתי בטוח שגם אם אגיע לתאריך, היא לא תלד לפני”.


כך נהפך מאור בוזגלו (31) לאב, במקום הטבעי שלו, הדשא במגרש. וזאת הייתה רק הצצה לחיים המורכבים של מירן (30) שכבר 9 שנים נושאת בתואר “אשתו של כוכב כדורגל”.
מאור ומירן בוזגלו, צילום: פזית עוז


איך היה לעבור את זה לבד?
מירן: “לא קל, אבל רק במצבים כאלה את מגלה את הכוחות שלך”.


היא גדלה בחולון עם עוד שלושה אחים ועובדת כקוסמטיקאית. את נמני, שם משפחתה לפני הנישואים, היא חולקת עם דודה, אבי – שחקן מחונן בפני עצמו. כתרים רבים נקשרו לה ולמאור - “הזוג הראשון של הכדורגל”, “הזוג המלכותי של הכדורגל” ו”הפאוור־קאפל של הכדורגל הישראלי” - הם רק חלק מהרשימה.


“כשהיינו בני 19 הכרנו”, מספרת מירן, וכן, עיניה מצטעפות. “ישבתי עם אימא שלי בבית קפה בתל אביב, הוא ניגש אלי וביקש את הטלפון שלי. הוא היה בתחילת דרכו ולא הכרתי אותו. התחתנו אחרי שנתיים, וכשהייתי בת 24 נולד זוג התאומים הגדולים”.איך נראה היום שלכם?
“אני עובדת בבית, אז יותר קל לי. בבוקר אנחנו קמים, מאור עוזר עם הילדים ולוקח אותם לגן ולבית ספר. כשהם חוזרים אני איתם, דואגת לבית, למקלחות, לארוחות ערב, לכביסות”, מירן מונה את רשימת המטלות הבלתי נגמרת.


מאור: “היא עושה הכל ואני קצת”.


מירן: “אמרתי תמיד למאור – העזרה שלך בבוקר, לקחת את הילדים לבית ספר, מבחינתי זה הכל”.


אתם מוצאים לפעמים זמן לעצמכם, לטפח את הזוגיות?


מירן: “בדרך כלל בשמונה אנחנו כבר במיטה. אנחנו זקנים בגוף של צעירים, זו האינטנסיביות של החיים”.


מאור: “אנחנו אוהבים ללכת למסעדות, לפחות פעם בשבוע בלי הילדים, ואם אין משחקים – הבילוי שלנו בשבת הוא זמן איכות משפחתי”.


מאור נחשב מאז ומעולם לילד פלא בכל הקשור לכדורגל. הוא החל לשחק במחלקת הנוער של מכבי תל אביב, ומשם הקריירה שלו נסקה רק מעלה־מעלה, בארץ ומחוצה לה. כיום הוא משחק בעמדת הקשר ההתקפי בבית”ר ירושלים ונוסע לבירה מדי יום לאימונים.הקריירה של מאור מפותחת ומוצלחת מאוד, מה בנוגע לשלך?
מירן: “מאור דחף אותי להיות קוסמטיקאית, בהתחלה בכלל למדתי אדריכלות ועיצוב פנים”.


אלו שני תחומים רחוקים מאוד זה מזה.


מירן: “כשהשתחררתי מהצבא תכננתי ללמוד מינהל עסקים, אבל לא מצאתי את עצמי וחשבתי שאוהב עיצוב פנים אך לא התחברתי. הייתי עושה גבות לכל החברות שלי ולכל הבנות במשפחה ואז חברה הציעה שאלמד איפור קבוע, ומאור דחף. הגבות והאיפור הקבוע הכי משכו אותי. כבר שש שנים אני בזה, ויש לי לקוחות מכל הארץ. זה שווה הכל – לקוחות מרוצות אחרי השינויים”.


מאור: “רציתי כל כך שהיא תצא מהבית, שלא תרגיש שהיא מפספסת משהו. שיהיה לה משהו שימלא את החסר, שימלא אותה, שיהיו לה אינטראקציות עם אנשים. ולא טעיתי, היא אחת הטובות בארץ”.מאור ומירן בוזגלו, צילום: פזית עוז


צעירים חסרי מנוח

אנחנו נפגשים בבית רחב הידיים שלהם בראשון לציון. הוא מעוצב בטוב טעם, מזמין ומשרה אווירה ביתית נעימה למרות גודלו. אלו שעות הערב, והילדים הגדולים עוד לא נרדמו. הם נכנסים ויוצאים מהסלון, שואלים שאלות. מירן ומאור מגלים סבלנות יוצאת דופן ונראה שגידול הילדים בא להם בקלות, אף שעל הנייר התנאים קשוחים. לזוג שני זוגות תאומים - מיילו וריי, בן ובת, בני 6.5 ולאיו ושיין, גם הם בן ובת, בני שנה וחצי. הבית, למי שתוהה, מסודר למשעי.איך מגדלים שני זוגות תאומים?
מירן צוחקת וממהרת לענות. “קודם כל, ברוך השם. קשה לי מאוד, אין לי מנוחה, אבל אני נהנית מכל רגע ואני משוגעת עליהם”.ילדת בגיל 24, לא הרגשת שזה מוקדם מדי?
מירן: “לא הרגשתי שהפסדתי משהו. מאז שהייתי קטנה ידעתי שאתחתן בגיל צעיר ושיהיו לי ילדים כשאהיה צעירה ולשם כיוונתי”.איך היו החיים כשגרתם בחו”ל?
מירן: “גרנו בבלגיה שנתיים. החיים שם היו מדהימים, אין שום דבר לעשות חוץ מלהיות עם המשפחה, לטייל. כל יום מאור היה איתנו כשחזר מהאימונים. בארץ זה שונה כמובן, יש יותר התחייבויות, יותר אנשים שרוצים לראות אותנו”.


מאור: “שם אתה מרגיש את כל החום והאהבה של המשפחתיות. פה אתה צריך לחלק את עצמך לכמה אנשים, שם היינו רק אנחנו”.לא היה קשה לכם הריחוק מהמשפחה? הרי אתם מגובשים מאוד.
מאור: “הם הגיעו הרבה לבקר, אבל היינו צריכים את האוורור ואת הרענון. היינו צריכים משהו חדש, הרפתקני”.


ועכשיו אתם משתפים פעולה – נבחרתם להוביל את הקמפיין של קניון הדר בירושלים.


מאור: “נבחרנו לפרזנטורים של קניון הדר בירושלים, שזה קניון שמייצג משפחתיות. אנחנו דואגים לסנן הרבה הצעות”.


מירן: “אנחנו יכולים לעשות רק משהו שאנחנו מתחברים אליו, שמתאים לנו. משהו שנפרסם בכיף”.


מאור: “לא תמצאי אותנו עושים פרסומת למשהו שאנחנו לא מתחברים אליו”.


מירן: “היו לנו הרבה הצעות והציעו הרבה כסף, אבל סירבנו בנימוס”.


מאור: “חיפשנו הרבה זמן לעשות קמפיין משותף, וזה בא לנו בול. הקניון הזה הכי יכול להיות מזוהה איתנו – הקניון והקניות, הדינמיקה, הכימיה”.


מירן: “היום גם היה היום צילום האחרון של העונה השלישית של ‘הבוזגלוס’. קורים מלא דברים: החזרה של מאור, החזרה של אלמוג, הקמפיין לקניון הדר, היחסים, הרבה שיחה, רגש, דרמות”.את מדגמנת?
מירן: “בצעירותי הייתי עושה הרבה קמפיינים. הנישואים והילדים עצרו אותי וזה גם לא משהו שרציתי, זה היה תחביב”.


מאור: “אני מכיר את העולם הזה ופחות רציתי שהיא תתעסק בו. זה לא עולם בשבילה”.


מירן: “העולם הזה לא מתאים לאופי שלי. את צריכה להיות מישהי שלא דופקת חשבון, שיש לה מרפקים, וזו לא אני, אני טיפוס שונה”.


מאור: “למרות שהיום יש לך מרפקים”.


מירן: “היום יש לי הכל: מרפקים, ברכיים”.איך את מסתדרת עם המעריצות שלו?
מאור מחייך ומסתכל על מירן, “היום אני צריך להסתדר עם המעריצים שלה. פעם היא הייתה יותר קנאית מהיום, היום היא כבר התרגלה. פעם זה היה חדש לה”.


מירן: “אין לי זמן לקנא. למדתי לקבל ולהבין שחלק מהמקצוע שלו זה גם המעריצות. למדתי לקבל את זה”.


עולם הכדורגל לא היה זר לך עוד לפני שפגשת את מאור. דוד שלך הוא אבי נמני.


מאור: “ הכי מצחיק זה שהיינו משחקים בתור ילדים. גילינו אחר כך שאח שלה ואחים שלי היו יחד במכבי תל אביב, ואנחנו היינו משחקים יחד בחוץ, בני 8־9. רק אחר כך, כשגיליתי מי המשפחה שלה, היו לי פלשבקים”.מאור ומירן בוזגלו, צילום: פזית עוז


“הזדמנות של פעם בחיים”

מאור הוא נצר למשפחת כדורגל - בנו של כדורגלן העבר יעקב בוזגלו, ששלושת בניו האחרים, אחיו של מאור - אסי, אוהד ואלמוג - כולם כדורגלני עבר והווה. את הדינמיקה של המשפחה הספורטיבית והיצרית תוכלו לראות על המסך, בסדרת הדוקו־ריאליטי “הבוזגלוס”, המשודרת ב־yes ועוקבת אחר קורותיה ומסקרת אותן. ביום שנפגשנו בדיוק הסתיימו כאמור צילומי העונה השלישית.מאור: "זה התחיל כרעיון לסדרת רשת ואיכשהו זה הגיע למשא ומתן ונכנסה חברת ההפקות, שהביאה את יס, וזה התגלגל לסדרת טלוויזיה. במקרה שלנו היינו מאוד נגד העניין, תמיד היינו קנאים לפרטיות שלנו, רצינו לשמור על הקן המשפחתי פרטי, אבל בגלל שכל המשפחה רצתה, השתכנענו. מבחינת המעמד שלנו, יחסית לאחרים לא היינו צריכים את ההד, את החשיפה ואת התקשורת כי כבר היה לנו את זה, אבל ראינו כמה היה חשוב למשפחה וכמה הם רצו, ולא יכולנו לאכזב אותם. זו הזדמנות של פעם בחיים".


מירן: "לי היה יותר קשה, אני קשה יותר ממאור מבחינת הפרטיות. בתחילת הצילומים הרגישו את הקושי – לא נפתחנו, היינו בעייתיים, עד שהתרגלנו למצלמות ולמדנו לאהוב אותן".


מאור: "זה נהיה חלק בלתי נפרד מאיתנו".ואיך היה אחר כך, לצפות בעצמכם מככבים על המסך?


מירן: "ראינו את הפרקים בדיוק כמו הצופים, באותו זמן".


מאור: "מירן הייתה רואה את אותו פרק כמה פעמים ביום. חמש פעמים. אני הייתי רואה חצי, אפילו לא מסיים לראות את הפרק".


מירן: "יש דברים שיותר אהבנו ודברים שפחות, ולקחנו את זה בחשבון, אבל בסוף, את התוצאה הסופית אני מאוד אוהבת והתגובות מהקהל שוות הכל".מה בעצם יצא לכם מזה?
מאור: "התוכנית פתחה לנו דלתות למקומות שלא היינו יכולים להגיע אליהם. עכשיו אנשים מבוגרים מכירים אותנו, ניגשים אלינו ברחוב, זה מחזק אותך. מבחינת הכרה זה פתח עוד צדדים".


מירן: "אף אחד לא באמת ידע מי זה מאור. החזות שלו מטעה – קעקועים, הרבה תספורות – חושבים שהוא שחצן, אבל הוא ההפך הגמור, יש לו רק טוב להציע. אחי אומר שמעולם לא שמע אותו מדבר לשון הרע. עד שלא ראו את התוכנית, לא ידעו מיהו. הייתה לו תדמית בעייתית על לא עוול בכפו".


מאור: "ידעתי שזה אבוד להילחם בתדמית, אבל הסדרה שינתה הכל"למה הייתה למאור תדמית כזאת?
מירן: "הוא שיחק בקבוצות ועזב ואבא שלו דומיננטי מאוד שאומר הכל בתקשורת".


מאור: "לא יודעים מה קורה מאחורי הקלעים, רואים רק את המוצר המוגמר".מאור מירן בוזגלו, צילום: פזית עוזאפשר להגיד שהסדרה עשתה לכם רק טוב.


מירן: “היא גם קירבה את המשפחה. כמה שהמשפחה הייתה מאוחדת, היא קירבה עוד יותר. אבל יש גם חסרונות, אתה חשוף מאוד ודברים מתפרשים בצורה מוגזמת ולא נכונה”.


מאור: “באיזשהו שלב בחיים זה היה משהו שגילה אותנו, במיוחד בתקופה שעברתי שתי פציעות קשות שאחת מהן נמשכה, אני חושב שזה גם עזר לי בהתמודדות”.עכשיו הכל בסדר? אתה בריא?
מאור: “ברוך השם”.


מירן: התקופה של הפציעה הייתה קשה מאוד, וברוך השם היא מאחורינו”.הייתם משתתפים בתוכנית אחרת? ריאליטי אולי?


מאור: “אין לנו זמן. אני קודם כל כדורגלן”


מירן: “אני לא נמשכת לדברים כאלה”.מה תעשה ביום שאחרי?


מאור: “לא חשבתי על זה יותר מדי, אבל זה משהו שעובר בראש. להתעסק עם ילדים – משהו שקשור לילדים ולספורט, אבל לא לאמן”.אבא שלך מנהל את הקריירה שלך. זה זולג גם לחיים הפרטיים?


לשאלה הזאת מאור משיב בחוסר חשק מופגן. “אבא מנהל את קריירת האימון שלי. זה רק משהו מקצועי, הוא לא מעורב בחיים האישיים”. הוא מבהיר.מה הופך את הזוגיות שלכם למוצלחת?


“הכבוד הוא הדבר הכי שמאפיין אותנו, למרות שלפעמים אני יכול לזרוק עלייך צלחת”, מקניט מאור את מירן וצוחק.


מירן:” אנחנו די משלימים אחד את השנייה. יש בינינו הרבה הבנה. כשהוא מתעצבן, אני יודעת שאני צריכה להוריד הילוך. הוויתורים אחד לשנייה – רק זה מחזק זוגיות”.