כשמדובר בבשמים ידוע שישנם כאלה המתאימים יותר לימים חמים של שמש קופחת וכאלה שיתחבבו על מזג אוויר אפור וגשום. בקיץ יככבו הניחוחות המרעננים שדואגים לאספקה שוטפת של קלילות ותחושת ניקיון. בחורף יהיו אלה הניחוחות הדומיננטיים שיסרבו לעזוב. במותגי הבישום כנראה יודעים שאנחנו נמצאים (שוב) בסגר שלישי ומדכא ורוצים להעניק לנו תחושה של ים, חופש ומרחבים פתוחים. זאת כנראה הסיבה שגם בינואר החורפי הם בחרו להשיק בשמים בניחוחות של יערות ירוקים ועצי פרי ארומטיים. התזנו, דגמנו וחזרנו עם ממצאים.

בושם לגבר MATCH POINT, לקוסט. מחיר: 249 שקל (צילום: יח''צ)בושם לגבר MATCH POINT, לקוסט. מחיר: 249 שקל (צילום: יח''צ)

בושם לגבר MATCH POINT, לקוסט

באופן לא מפתיע גם הפעם שאבו במותג והתנין את ההשראות לעיצוב ופיתוח הבושם מעולם הטניס. פקק הבקבוק אף עוצב כידית של מחבט טניסאים. השראה זה יפה אבל אנחנו פה בענייני תכלס. הניחוח משתייך למשפחת העצים, זאת שמספקת תחושה של רעננות וארומה קלילה של טיול ביער. בבקבוק הירוק השתלבו מרכיבים דוגמת אשכולית, פלפל ורוד, שמן וטיבר, בזיל וגאנציאנה. התוצאה היא בושם עצי קליל ומרענן בלי יומרות שעושה את העבודה ובאופן מפתיע לא מתנדף במהירות.

מחיר: 249 שקלים

בושם לגבר HUGO MAN, הוגו בוס. מחיר: 249 שקל (צילום: יח''צ)בושם לגבר HUGO MAN, הוגו בוס. מחיר: 249 שקל (צילום: יח''צ)

בושם לגבר HUGO MAN, הוגו בוס

בית האופנה הוגו בוס הולך על בטוח ובכל פעם מעניק פרשנות מחודשת לבושם האייקוני. בדומה לאחיו הגדולים גם הוא כולל ניחוחות מעולמות המים והצמחים שמעניקים תחושה שהשנייה יצאת ממקלחת טובה ומרעננת. הבושם כולל גרידת לימון, הל, לבנדר ונענע. זה אמנם נשמע כמו מתכון לתרופת סבתא נטולת הוכחה מדעית מבוססת, אבל בפועל מתקבל ניחוח נעים, נקי ולא משתלט. איזה מבאס שהוא בורח מהר.

מחיר: 249 שקלים 

בושם לגבר COACH BLUE, קואץ'. מחיר: 249 שקל (צילום: יח''צ)בושם לגבר COACH BLUE, קואץ'. מחיר: 249 שקל (צילום: יח''צ)

בושם לגבר COACH BLUE, קואץ'

גם בית האופנה COACH סידר לך בושם שמצויד בניחוחות של ים, מרחבים ירוקים ותחושה מרעננת. 

בבקבוק התערבבו בכיף ליים, אשכולית, לענת האבסינת, ארז וענבר. כל החורשה הזאת יוצרת בושם ארומטי עם רעננות מתפרצת ואפיל של חופשת בטן גב. כיאה לבושם מז'אנר הניחוחות הקלילים גם הוא מתנדף בקלילות.

מחיר: 249 שקלים