רבים הם הכללים והחוקים במהלך תקופת הדיאטה (ובייחוד זו שמגיעה לאחר סגר הקורונה). אולם ישנה סוגייה אחד שבנוגע אליה המומחים עדיין חלוקים - האם חייב לשלב פעילות גופנית יחד עם תפריט מצומצם בכדי לראות תוצאות? התזונאית ד"ר מאיה רוזמן ענתה לשאלתה של המאזינה שעלתה לתכניתה ב-103FM.

האם באמת חייבים לעשות פעילות גופנית כדי לרדת במשקל?
"יש הרבה שיטות שאומרות שחייבים, 'אם אתם רוצים לרדת במשקל זה גם דיאטה וגם ספורט', ויש הרבה אנשים שאין להם כל כך הרבה זמן לספורט, היום שלהם מאוד עמוס, יש ילדים קטנים, עייפים, לא כל כך מצליחים לשלב אז מוותרים גם על הדיאטה, וזו הטעות. אפשר לרדת במשקל גם בלי פעילות גופנית, זה סתם חשבון מתמטי פשוט. נניח שאישה מסוימת צורכת 1,700 קלוריות - לא לעלות ולא לרדת, ונניח היא אוכלת 1,000 אז חסר לגוף 700? הוא מפרק מהשומנים של עצמו, 700 שווה 100 גרם שומן. כל יום שהיא אוכלת 1,000 קלוריות היא יורדת 100 גרם שומן, זה כמו חבילת חמאה שהיא מעיפה מהגוף כל יום, שזה ממש יפה".

"אבל מה עושים בשביל לשרוף 700 קלוריות בפעילות גופנית? שעתיים ריצה איטית, שעה ריצה מאוד מהירה או אימון מטורף בחדר כושר כול יום כמעט, תחשבו על זה. זה קשה להגיע ל-700 קלוריות כל יום ששורפים בפעילות גופנית, אז תיאורטית הדיאטה מספיקה. היא נותנת את המסה העיקרית של הירידה במשקל, פחות הפעילות הגופנית".

פעילות גופנית זה הדבר הכי, הכי, בריא. אין לתאר את החשיבות של פעילות גופנית במניעת מחלות. עשיתי חשבון, יש 1,440 דקות ליום, 24 שעות כפול 60 דקות, 1,440 דקות ליום. אי אפשר להשקיע 40 דקות בפעילות גופנית מתוך ה-1,440? זה מטורף! תחשבו 1,440 דקות, 40 להשקיע בפעילות גופנית? תנסו לשלב את זה בסדר היום, זה הכי חשוב בעולם. לא לדיאטה, אבל הכי חשוב בעולם".