אחד הדברים שמורידים מהתפריט כשעושים דיאטה הם המאכלים ורבי הקלוריות - קינוחים למיניהם כמו עוגות, עוגיות, גלידה, או חטיפים וכמובן "ג'אנק פוד" כמו המבורגר או פלאפל. אבל האם באמת צריך לוותר עליהם בשביל להוריד במשקל? ד"ר מאיה רוזמן התייחסה לנושא בתוכניתה ב-103FM.

"הדברים האסורים תמיד מושכים יותר. תנו לילד קטן שלושה צעצועים, תגידו לו לשחק עם שניים אבל שלא ייגע בשלישי – השלישי מיד יעניין יותר. 'למה אסור לי לגעת בזה? מה יש בזה ששונה מאחרים?'", הסבירה התזונאית. "גם בדיאטה, כל מה שחושבים שהוא אסור – יותר מפתה. אם אפשר לאכול עוגה כל יום היא פחות מושכת בהשוואה לעוגה 'אסורה'".

"לפעמים מצליחים להחזיק מעמד בדיאטה עם מאכלים שפחות אוהבים, אבל אז נתקלים במאכל עתיר קלוריות שנחשב 'אסור' ונופלים למלכודת. ואז, אם כבר פתחנו את הדלת מאחוריה מתחבאים כל הדברים הטעימים והאסורים, מכניסים לגוף עוד ועוד ועוד ועוד מהדברים האלו לפני שנסגור את הדלת שוב. זה קורה רק בגלל שחושבים שיש דברים אסורים. אם לא היתה דלת כזו, אם היינו חושבים שהכל אפשרי, לא היינו נופלים לזלילות וגם לא להגדרות של 'זה כן מתאים לדיאטה וזה לא'".

ד"ר רוזמן הפתיעה: "שימו לב: הכול מתאים, רק צריך לדעת כמה קלוריות יש בזה, ואיך לשלב את זה בתפריט. עוגות, עוגיות, גלידות, פנקייק, חטיפים, המבורגר, שווארמה, פסטה בשמנת ופלאפל. אם זה מה שעושה לכם טוב, אפשר בהחלט לשלב את זה גם בתפריט בריא וגם בדיאטה לירידה במשקל. אם אכלתם משהו משמין זה עוד לא אומר שהדיאטה לא מוצלחת ובטח שלא כדאי להתחיל בולמוס של זלילות. הדיאטה צריכה להיות טעימה ולכלול מאכלים שאוהבים, ורק כך אפשר להתמיד לאורך זמן".