"לחומרים הפעילים הנפוצים במוצרי טיפוח המופקים מחלב יתרונות רבים התורמים למראה עור בריא”, מסבירה מיכל חלילי, מדריכה בכירה במעבדות GIGI. “החלב ומוצריו עשירים בחלבונים, בסוכרים ובמינרלים העוזרים לשיפור משמעותי של רמת הלחות, הבהרת העור והאטת הזדקנותו. בנוסף, הם מסייעים לתהליך חידוש התאים".

"המרכיב העיקרי הנמצא במוצרי החלב הוא החומצה הלקטית, המיוצרת על ידי חיידקים המצויים בחלב בתהליך תסיסה ומשתייכת לקבוצת החומצות האלפא־הידרוקסיות (AHA), הנחשבות כיום לאחד המרכיבים היעילים הידועים בעולם הקוסמטיקה לחידוש ולהצערת העור”.

מהם יתרונותיה של החומצה הלקטית לעור?
“חומצה לקטית משמשת כפילינג, להאצת וחידוש תאי העור. הטיפול בחומצות מאפשר להגיע לתוצאות מרשימות של הפחתת קמטים, הבהרת העור ושיפור ניכר במרקם העור מנזקי השמש. בנוסף, זהו חומר הרגעה חזק העוזר בשיפור מחסום הלחות הטבעי ורמות הלחות של העור. חומצה לקטית היא מרכיב בטוח הפועל ביעילות על כל סוגי העור, והיא אידיאלית במיוחד לעור רגיש, יבש ובוגר”.

החלב הוא גם מקור ל”חיידקים ידידותיים”, הידועים בשמם “החיידקים הפרוביוטיים” הפועלים להתססת החלב. חיידקים אלו חיים ופועלים באופן טבעי במערכת העיכול, מחזקים את ההגנה הטבעית של המערכת החיסונית ועוזרים במניעת מחלות. מחקרים הראו שהם גם מסייעים בהגנה על העור מפני חיידקים וזיהומים ומהווים טיפול יעיל באקנה ובאטופיק דרמטיטיס.

מיכל חלילי מדריכה בכירה במעבדות GIGI  (צילום: יח''צ)מיכל חלילי מדריכה בכירה במעבדות GIGI (צילום: יח''צ)

מסיכת פנים חלבית

מרכיבים:
150 גרם גבינה לבנה 9%
1 כף קינמון טחון
3 כפות חליטת תה קמומיל

אופן ההכנה:
מערבבים את כל החומרים יחד לעיסה אחידה. מורחים על עור הפנים ושוטפים לאחר 10 דקות.

המתכון באדיבות פזית אמרבי, קוסמטיקאית ובעלת קליניקת “איסטיס" בחולון

פזית אמרבי מציגה מסכת פנים על בסיס גבינה (צילום: אמבר אופיר)פזית אמרבי מציגה מסכת פנים על בסיס גבינה (צילום: אמבר אופיר)

מוצרים על בסיס חלב

סבון מוצק חלב עיזים SABON 22 שקלים. קרם יום אנטי אייג'ינג דוקטור עור לטיפול בקמטי הבעה ראשוניים. 150 שקלים. קרם לחות NUXE עם חומצה לקטית 145 שקלים. קרם אנטי-אייג'ינג Clinique Smart MD 399 שקלים. חלב פנים מיסלר גרנייה 40 שקלים. צילומים: רונן מנגן, הדר טנדלר, יח\'\'צ חו\'\'לסבון מוצק חלב עיזים SABON 22 שקלים. קרם יום אנטי אייג'ינג דוקטור עור לטיפול בקמטי הבעה ראשוניים. 150 שקלים. קרם לחות NUXE עם חומצה לקטית 145 שקלים. קרם אנטי-אייג'ינג Clinique Smart MD 399 שקלים. חלב פנים מיסלר גרנייה 40 שקלים. צילומים: רונן מנגן, הדר טנדלר, יח\'\'צ חו\'\'ל

מילק אנד פיל קיל'ס מי פנים על בסיס חלב הפועלים גם כפילינג עדין 319 שקלים. חלב גוף עשיר לאוקסיטן עם חלב ושמן שקדים. 199 שקלים צילומים: יח\'\'צ חו\'\'למילק אנד פיל קיל'ס מי פנים על בסיס חלב הפועלים גם כפילינג עדין 319 שקלים. חלב גוף עשיר לאוקסיטן עם חלב ושמן שקדים. 199 שקלים צילומים: יח\'\'צ חו\'\'ל